Starší dorost po podzimu čtvrtý

7.11.2021

Starší dorost zakončil podzim na čtvrtém místě České divize dorostu, což před sezonou čekal málokdo. Jeho trenér Vladimír Píro popisuje, co mu na podzim udělalo největší radost a na čem jeho svěřenci na jaře budou muset ještě zapracovat.

 

Jak hodnotíte skončenou podzimní část sezony?

Kdyby nám v srpnu někdo řekl, že po podzimu budeme na čtvrtém místě, tak bychom mu rozhodně nevěřili. Určitě musíme být spokojení, i když něco mohlo být přeci jen ještě o trochu lepší.

Na co se v přípravě na jaro budete muset nejvíce zaměřit?

Největší problémy nám dělalo zakončení. Skoro každý zápas jsme měli třeba tři vyložené šance, v některých zápasech i pět. Několikrát nás jejich neproměňování stálo body. A i když jsme se na to třeba zaměřili více v tréninku, efekt to nepřineslo, takže tohle budeme muset ještě zlepšit.

B-tým dorostu hraje Krajský přebor a momentálně je šestý. Co na jeho výkony říkáte?

Béčko plní svůj účel a do zápasů se tam dostávají hráči, kteří by si v áčku nezahráli. Někteří se i postupně do těch divizních zápasů po zásluze dostávají, ale situace se sestupováním z divize je kvůli plánované reorganizaci stále velmi vážná a rozhodně ještě nejsme zachráněni. Až třeba na jaře budeme mít tu jistotu udržení, kluci určitě dostanou daleko víc prostoru.

Někteří dorostenci chodí pravidelně trénovat a hrát za týmy mužů. Pomáhá jim to nějak i v dorostenecké divizi?

Myslím si, že určitě ano. Řekl bych, že se o něco dál posunuli ve fotbalovém myšlení a přenáší to i na naši hru. Je to pro ně dobře, ale zase na druhou stranu musíme kluky vytěžovat nějak s rozumem, abychom je neutavili.

Připoj se k nám
Zpět