Rozhovor s P.Kinclem, trenérem SD

29.11.2015

K týmu jsi nastoupil na začátku přípravy, v ní jste odehráli hromadu přátelských zápasů. Většinou i dva zápasy za víkend. Z jakého důvodu jsi takto využil prázdniny?

Tým jsem přebral v létě a přípravu jsem založil na tom, abych poznal tým a jejich herní činnost. Proto jsem vyjednal hodně přátelských utkání a většinou s muži. Myslím si , že mě to ukázalo hodně. Tým na tom byl herně dobře, ale silově to bylošpatné! Nedokázali jít tvrdě do míče a podstupovat osobní souboje a tak jsme se na to zaměřili. Hodně hráčů po souboji si stěžovali na bolístky a to byl pro mě šok. A tak jsem zvolil hodně přípravných utkání a to jak v sobotu tak v neděli. Myslím si, že zápasy jim dali víc než trenink. S přípravou jsme, byli spokojeni.

Máme za sebou podzimní část sezóny. Jak bys zhodnotil účinkování týmu?

Po podzimu nemůžeme, být spokojeni! Chtěli jsme mít 30 bodů a tým na to měl. Selhali jsme hlavně v domácích zápasech a to nás mrzí nejvíce (Pardubičky, Hořice a Litomyšl).Další věci na, kterých musíme zapracovat je naše obrana a neproměňování šancí a to si myslím, že šancí jsme si v každém zápase vypracovali dost. Je to vyrovnaná soutěž kromě Pardubic, ty jsou o level jinde. Tak hodnotíme umístění negativně. Tým mohl být v klidu třetí a sami to vědí.

Každý trenér mluví o tom, že nebude hodnotit jednotlivé hráče – kdo je nejlepší, komu se příliš nedařilo, vždy hodnotí, že se jednalo o týmovou hru. Určitě nám ale prozradíš, kdo tě v půli sezóny potěšil a naopak kdo (nebo co) tě zklamalo?

Samozřejmě je to kolektivní hra, ale náš tým nato přišel až v Trutnově! A to je nepochopitelné z mé strany. Tam teprve zjistili a začali makat jeden za druhého a od tohoto zápasu jsem byl spokojen a viděl jsem na týmu konečně týmovou práci. Kdo mě příjemně překvapil a zklamal?? Překvapili mě mladý hráči a to Landa, Pospíchal, Ridl a naopak jsem čekal víc od Valeše, Kollara. Ale zklamaný jsem také ze Sobotky, ale nikoli herně ani přístupem, ale spoustu šanci zazdil. Velké oživení přinesli Jeníček a Muller. Ale největší vzpruha přišla, když se do týmu vrátil Kalvach!!! Tým dostal jistotu a klid do hry, to nám na začátku sezony moc scházelo.

A něco na závěr?

Na závěr, bych chtěl poděkovat všem hráčům a celému realizačnímu týmu za pomoc. Věřím, že jarní část bude lepší a budeme se prát o bednu. Myslím si, že máme hodně dobrý tým a je jen na nich to zúročit v dobré výsledky a umístěním v tabulce.

a krátký dotazník:

tvá fotbalová kariéra (stačí týmy, ev.i soutěž):FC HK, Rudá Hvězda HK, Slávie HK, Myštěves, Holice, Nový Hradec, Kunčice

tvá trenérská kariéra :FC HK - ženy, Třebeš

oblíbený spoluhráč :Faltejsek Michal

nepříjemný soupeř z hráčského období :Police nad Metuji

nepříjemný soupeř z trenérského období :Slávie Praha – ženy

trenérský vzor (nebo oblíbený trenér) :nemám

Připoj se k nám
Zpět