Rozhovor s Michalem Krykorkou

16.12.2013

O další rozhovor jsme požádali kapitána staršího dorostu Michala Krykorku. Hráče, který již stabilně naskakuje do mužských týmů.

Michal Krykorka

  1. Druhá sezóna ve druhé lize, jak bys zhodnotil působení týmu v této soutěži?

Tak především si myslím, že musíme být rádi za to, že hrajeme takovouto soutěž, přece jen je to druhá nejlepší soutěž pro naši věkovou kategorii. V této sezóně je vidět, že tuto soutěž mnoho z nás hrálo i minulý rok cože přineslo u všech z nás zlepšení navíc byl tým vhodně doplněn dvěma hráči, kteří jsou u nás na hostování, ale bohužel i pár hráčů odešlo, což je určitě škoda. Tak jsme na desáté příčce, což je z šestnácti týmů krásný počin, ale k mé úplné spokojenosti bychom potřebovali příčku osmou, abychom dali možnost zahrát si tuto soutěž i dalším ročníkům.

 

  1. Už v 16-ti si naskočil do zápasů mužské kategorie. V čem je největší rozdíl mezi mládežnickým a dospělým fotbalem. A jak se s tím vyrovnáváš?

Tak v mužské kategorii se toho naběhá určitě méně, ale zase je hra o hodně více poziční a musí se u ní více přemýšlet a myslím, že jsem si na tento skok už zvyknul a vyrovnávám se s ním celkem obstojně.

 

  1. Na kterém postu se cítíš nejlépe? V dorostu nastupuješ povětšinou v záložní řadě, v A týmu využívá trenér tvé univerzálnosti a nastupuješ jak na kraji obrany, tak ve středu pole.

Tak aktuálně se cítím nejlépe na defenzivním středním záložníkovi, u kterého se mi  líbí to, že můžu „promluvit“ i do dávání gólů a není to jen čistě o defenzivní práci, a proto tento post upřednostňuji před stoperem. Na kraj obrany se podle mého moc nehodím, protože nejsem proto potřebně rychlostně vybaven, i přesto že se na rychlosti snažím pracovat. Jinak je kraj obrany velice lákavý post a to především v moderním pojetí fotbalu, ale je mi jedno kam mě trenér postaví, jsem šťastný, když můžu hrát a vždy se snažím odvést tu nejlepší práci pro tým.

 

  1. V posledním kole sis užil trochu slávy, když tvé branky rozhodly o vítězství nad Skřivany. Už jsi splnil povinnost mediální hvězdy a přispěl nějakou kačkou do pokladny?

Tak myslím si, že především dobrý výkon všech hráčů, kteří nastoupili, rozhodly o vítězství nad druhým týmem tabulky. Na štěstí to bylo na konci podzimu, takže pokladník na to snad pozapomněl a já doufám, že i nadále bude v této pasivitě pokračovat.

 

  1. Poslední dobou míváš docela nabité víkendy. Nastoupit jeden den za dorost odehrát 90 minut, ihned po zápase nastoupit na pár minut za Áčko a druhý den odehrát ještě zápas za Béčko. Kde bereš síly, přidáváš si sám po tréninku....

Tak naštěstí tento „hattrick“ zápasů nenastal snad ani jednou v této sezóně, ale už se mi to párkrát stalo to ano, tak při zápase beru sílu v tom, že prostě chci vyhrát za každou cenu, protože vím, že kdybychom prohráli kvůli tomu, že jsem něco vypustil tak si to budu vyčítat, ale je pravda že při některých zápasech i tréninkách už cítím únavu a vím, že to není ono. Dále se před zápasem snažím pořádně vyspat a vhodně se stravovat. Přidávám si v té formě, že pokud to jde, tak jdu na trénink s muži, dále chodím plavat, běhat, nějaké cvičení na rychlost a i trochu posiluji.

 

  1. A něco na závěr?

Na závěr bych chtěl popřát všem krásné a klidné vánoční svátky a šťastný nový rok. Do nového roku přeju všem Třebešským týmům minimálně tak kvalitní výkony jaké byli do teď.

 

a krátký dotazník

tvá fotbalová kariéra  (stačí týmy, ev.i soutěž):

2000 – Třebeš (Okresní soutěž, Krajský přebor, Východočeský přebor, Česká liga dorostu, III. třída, A i B třída)

oblíbený spoluhráč: tak ve Třebši jich je opravdu mnoho, ale kdybych měl vybrat, tak to rozhodně bude Matěj Jankovský, Martin Štajer a Jirka Rychtár

 

nepříjemný soupeř: Vrchlabí, Admira Praha, Lokomotiva Hradec Králové

 

Připoj se k nám
Zpět