Muži "A" - Krajský přebor

FK Chlumec nad Cidlinou "B" 2:4 (1:0) Sokol Třebeš
7.5.2022 16:00

Víkendový zápas A-týmu

V sobotu 7.5. se náš třebešský A-tým vydal v odpoledních hodinách do Lovčic, kde nás přivítalo v rámci 25. kola krajského přeboru béčko Chlumce nad Cidlinou. Pro tento zápas jsme se museli obejít hned bez několika stabilních hráčů sestavy (Mikyho, Ivánka, Ryšavky, Zémy a Sobiho), kteří se loučili s Mikyho svobodou (všichni přežili, svoboda fuč a na příští zápas už budou připraveni). Pomoci nám tak přišli dva mladí borci z dorostu, kteří už měli dopolední zápas v nohách ("Xavi" Havrda a "Horvi" Eliáš). V Chlumeckém azylu nás čekalo velké hřiště, slušný pařák a soupeř, který se mohl pyšnit šesti výhrami v řadě. Zápasu ještě předcházela řada kuriozních a komických věcí, ale to zůstane raději interně v kabině. Ale teď už k zápasu. Tým Chlumce na nás vlétl velmi rychle a už ve 3. minutě nás po ztrátě na půlce a kombinací soupeře zachraňuje břevno. V 11. minutě už bylo bohužel zle, kdy se po souboji našeho kapitána Krýči s domácím útočníkem rozhodl rozhodčí odpískat penaltu. Za mě osobně to na faul nevypadalo (hra tělem), i když nám rozhodčí po zápase vysvětlil situaci, že viděl místo těla loket. Teď už je to jedno a domácí proměňují a ujímají se vedení 1:0. V 17. minutě se i my dostáváme to šance zásluhou bratrů Fridrichů ale jejich střely byly neúspěšné. Následná dvacetiminutová pasáž byla taková nemastná neslaná od obou týmů. Šance přišla až v 36 minutě, kdy soupeř netrefuje ze slibné pozice. Naše největší šance poločasu přišla ve 41. minutě kdy po skvělé nahrávce Štáji dává Kuny gól ale praporek pomezního rozhodčího je proti. O minutu později jsme v obranné fázi lehce zaváhali, ale podařilo se nám chybu napravit a soupeře zpomalit a ten střílel pouze vedle. Poločas ukončila naše pěkná akce po ose Štája - Nojdži a následný roh, který nám však gól nepřinesl. Do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu a bylo o čem přemýšlet. V naší hře bylo bohužel poměrně dost ztrát a nepřesností zejména v přechodové fázi, které tu naší hru brzdili. O poločase s kabině si trenér Kincl vzal slovo a nešetřil hráče. Jasně jsme si řekli, že pokud to hecnem, nebudeme spěchat a zlepšíme kombinační hru, tak si odsud nějaké body odvezeme. Soupeř sice párkrát zahrozil a hodně spoléhal na dlouhé balony, ale nebylo to nic, s čím by si naše obrana nedokázala poradit. O poločase jsme udělali i jednu změnu a místo Jandise se dostal do hry a zažil svoji premiéru v A-týmu dorostenec Milan Eliáš. Připraveno bylo i další střídání. Do hry se během pár dostane další dorostenec "Xavi" Havrda a jeho příchodem se změní styl naší hry, ale to až za chvíli. Hned po začátku poločasu se dostáváme do slušné šance, kdy se dvěma krásnýma balónama dostáváme až před branku soupeře, ale Nojdžimu chyběl lepší první dotek a soupeř na poslední chvíli odehrává na roh. V 53. minutě je zle. Kudry se lehce podsmekl v nejméně vhodné chvilce nechal vytrčenou nohu a útočící soupeř přes ní přepadává... Penalta a skóre se mění... 2:0. Kdo dočetl až sem a myslí si, že to nemá cenu dál číst tak jste se spletli... nalejte si drink a dejte něco dobrého, tohle bude ještě jízda. Mezitím se do hry dostává již zmíněný Xavi, který střídá mladého Fíďu a jdeme na to!!! V 58. minutě dostáváme šanci v podobě standartní situace, kterou si bere na starost Štája a posílá míč na hlavu třebešského Memphise ( Fíďa st.) a ten uklízí mimo dosah gólmana. Námitka že gól hlavou platí za dva nám nevyšla a tudíž jen snižujeme... 2:1. V 60. minutě se k odraženému míči na půlce dostává Xavi, krásnou nahrávkou nachází Kunyho, ten zasekává obránce ( pocem kam jdeš) a posílá míč do soupeřovi sítě. Během tří minut jsme dokázali smazat dvougólové manko a jsme zase v zápase. A hned za dvě minuty se dostáváme do další střely, kdy zakombinoval Horvi a Štája, ale ten o metr netrefuje branku. V 63. minutě střídáme znovu a do hry se Tomáš Téra a střídá Nojdžiho. Na soupeře zjevně přichází únava a zlepšení oproti prvnímu poločasu je viditelné. Na začátku 72. minuty se po rohovém kopu dostáváme to dvou velkých šancí, ale Kudryho razantní hlavička byla z blokovaná a následné Křýčovo akrobatické zakončení míří nad branku. V 73. minutě málem přicházíme o trenéra Kincla, který když viděl, jak Krýča zakličkoval na třiceti metrech od brány a ztratil míč, tak ho téměř ranila mrtvice. Nic z toho nebylo, soupeř nás nepotrestal a k dnešnímu dni je trenér Kincl stále zdráv. Na začátku 76. minuty je skoro 30 metrů od soupeřovi branky faulován Štája... a teď to přichází dámy a pánové držte si klobouky. Míč si bere sám Štajny a přichází moment na který celá Třebeš dlouho čekala. Ten totiž neskutečnou pumelicí posílá míč tam kam patří - do soupeřovi sítě a my otáčíme zápas a ujímáme se vedení 2:3. Golman si sice na míč sáhnul ale jak se říká.. bylo mu to houby platný. Do další příležitosti se pak dostal Kuny po Fíďově křižném balonu, zase zaseknul stejného hráče, ale ten mu ještě na poslední chvíli se štěstím zvládl míč zblokovat. V 83. minutě přichází klíčový moment zápasu. Soupeř se dostal do našeho vápna a prakticky 2x dokázal překonat našeho Zaalika v brance, ale na brankové čáře ho dvakrát dokázal fantasticky zastoupit Kuba Kudrna a vypětím všech sil jsme dokázali dostat balon do bezpečí. Minutu na to však přišla pojistka A jak se říká... nedáš, dostaneš. Štája se dostal na středu k míči, poslal ho za beky na Kunyho a ten už si věděl rady. Ukázal soupeřům záda, ti tak měli jedinečný pohled vidět jeho perfektně tvarovanou hlavu, obešel gólmana a bez problémů poslal míč do sítě. 2:4. V závěru zápasu jsme hru maximálně zjednodušili do ničeho se nehnali. Na poslední minutky se pak na hřiště dostal Michal Tomáš, který vystřídal dvougólového Kunyho. Na konci zápasu rozhodčí nastavil cca 2 minutky ale během nich se nic nestalo a tak zápas skončil naším vítězstvím. Průběh zápasu nám sice do karet moc nehrál, hra první poločas nebyla úplně ta naše a 2 penalty proti naší bráně nám také moc nepomohly, ale to co kluci předvedli potom, to zasluhuje potlesk. Velké poděkování a poklona patří všem hráčům, kteří dnes nastoupili, otočili a vydřeli tento zápas v náš prospěch. Zvlášť Milanu Eliášovi gratuluji k premiérovému startu a skvělému výkonu na hřišti. Nakonec bych ještě rád poděkoval fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a zároveň pozval i ty ostatní na neděli 15.5 do třebešské arény, kde přivítáme od 17:00 místního času celek z Jaroměře
Zápas shrnul emeritní vedoucí týmu a nehrající zraněný kopyto David Hruška.