Musíme proměňovat šance

30.9.2021

Trenér A-týmu Petr Kincl hodnotí dosavadní průběh sezony a pokrok, který udělali hráči pozvolna se prosazující v týmu.

 

Po deseti odehraných kolech se v Krajském přeboru nacházíte na osmé příčce. Odpovídá toto vaše umístění výkonům, které podáváte?

Co se týká postavení týmu v tabulce, tak nejsme spokojení. Tým rozhodně má na lepší umístění.

V naší hře máme malé výpadky a trápíme se v koncovce. Naše drobné chyby vždy 

soupeř potrestá, jako se tomu stalo například proti Bydžovu, Jičínu, nebo hradecké Slavii.  Ale věříme, že se zlepšíme a výsledky se dostaví.

 

Z těch deseti zápasů skončily čtyři remízou a následným penaltovým rozstřelem. Co z toho pro vás vyplývá?

Náš start do sezony byl dobrý. Remízu ve Vrchlabí beru, ale s Jičínem, Hořicemi

a Libčany to byly bodové ztráty. Máme štěstí, že na penalty je brankář Heřman specialista, ale prostě musíme proměňovat šance a dotáhnout vítězství na naši stranu.

 

Na co se aktuálně v tréninku zaměřujete?

Zaměřujeme se na koncovku, zrychlení našeho protiútoku a důslednou

obrannou fázi.

 

B-tým má momentálně výbornou formu a v 1. B třídě jsou po devíti kolech první. Nemohlo by přinést lepší výsledky povolávání více hráčů z béčka?

Ano, B tým je první v tabulce a je to po velmi dobrých výkonech. Tým dospěl a přišli mladí hráči.

V minulých letech se béčko v soutěži trápilo a to nejen vlastní chybou. Teď ale tým drží pospolu a výsledky jsou vidět. Někteří si dokonce vybojovali místo v A-týmu, jako třeba Matěj Franta, Martin Cílek nebo Jakub Neugebauer. Věřím, že se to nezmění a kluci budou takhle makat dál. 

 

V sestavách obou mužských týmů se začíná objevovat množství dorostenců, někteří dokonce poměrně pravidelně nastupují za A-tým. Jsou příslibem do budoucna?

Ano, v áčku už nastupují dorostenci a jsem zato moc rád. Zpočátku to byl velký problém, 

ale poslední dobou to funguje. Nejvíce za A-tým hrají Palma a Hendrich, oba dva skvělí fotbalisti. Ale i další dorostenci mají rozhodně pro Třebeš budoucnost. Mají zájem trénovat s áčkem a chodí pravidelně. Jen je škoda, že dorost a muži hrají každý jiný systém hry. Kluci pak ten přechod mají těžší. Například jim dělá problém posouvání hráčů v obranné fázi hry, ale to je něco, na čem se dá zapracovat a já o budoucnost fotbalu ve Třebši rozhodně strach nemám.

 

Připoj se k nám
Zpět