3. MÍSTO NA TURNAJI SLAVIA CUP 2022

28.2.2022

Dne 27.února 2022 se náš tým mladší přípravky zúčastnil halového turnaje na hradecké Slávii, který měl celkem 10 mužstev rozdělených do 2 pětičlenných skupin.

Složení týmu: David Chalupa, Lukáš Skočdopole, Denys Onyshkevych, Jan Moravec, Adam Kvasnička, Lukáš Penc, Jonáš Marek a Štěpán Brixi.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem RMSK Cidlina a po horším startu do zápasu, kdy jsme brzy prohrávaly 0:2, se nám povedlo utkání dokonale otočit a díky výhře 3:2 jsme získali první body do tabulky ve skupině.

V druhém zápase nás čekala Malšova Lhota a my věděli, že když uspějeme, bude tady asi klíč k postupu dál. Zápas byl velmi vyrovnaný, bojovný a rozhodla ho jediná trefa, kterou měl na svědomí náš David Chalupa a udělal nám trenérům tímto gólem ohromnou radost. Poté jsme si zodpovědným výkonem došli pro výhru 1:0 a další 3 body.

Třetí zápas nás prověřil nejtěžší kalibr na turnaji tým FCHK. Kluci se statečně drželi většinu zápasu a odolávali neustálému útočení. Bohužel v posledních pěti minutách FCHK vsítilo dva slepené góly a pak do konce zápasu už jsme nereagovali a inkasovali další dva kusy. Celková prohra 0:4 mrzela, ale my věděli, že když poslední zápas porazíme Stěžery, tak postoupíme ze skupiny do semifinále. Proti Stěžerům se nám relativně brzy povedlo dát první branku, o kterou se postaral náš Denys Onyshkevych. Trpělivou hrou jsme v průběhu dalších minut přidali ještě dvě branky a pohodlně zvítězili 3:0. V tomto zápase se ještě blýsknul náš gólman Honza Moravec, který soupeři chytil pokutový kop.

Celkově naše bilance byla ve skupině druhé místo za 9 získaných bodů a aktivní celkové skóre 7:6.

V semifinále nás čekal tým Libčan. Kluky jsme nabádali k aktivitě a trpělivosti. Zápas si myslím, že opticky i na počet šancí byl v naší režii, bohužel jsme nezachytili jednu situaci u naší branky a po ní inkasovali gól, který se ukázal nám osudný, ale i přes náš trvající závěrečný nápor zůstalo skóre bohužel 0:1.

V zápase o 3.místo jsme si chtěli zpravit chuť a čekal nás tým FK Náchod. Brzy jsme se ujali vedení 1:0 a zápas měli pod kontrolou. Hráli jsme důsledně a soupeře jsme do ničeho nepouštěli. Poté nastala jedna situace, kdy jsme si dávali přednost a bylo srovnáno na 1:1. Když už se zápas schyloval k remíze, rozhodl v poslední minutě o naší výhře 2:1 Adam Kvasnička a rozpoutal medailové oslavy.

Myslím, že zisk poháru za 3.místo a medaile je zasloužený a na turnaji náš tým zanechal dobrý dojem.

Trenéři : Plíštil a Penc