Ženy "A" - Divize C ženy

Sokol Třebeš 2:2 (1:1) SK Starý Mateřov
28.10.2018 10:00

V neděli ráno nastoupily ženy k poslednímu domácímu zápasu podzimní sezóny proti SK Starý Mateřov.
Přes nepřízeň počasí se naše ženy pouští do soubojů a jsou silnější na míči. Na mokrém trávníku je míč rychlejší a hůře ovladatelný. Navzdory jasné převaze dostávají v 19. minutě gól z přímého kopu. Nešťastná střela zapadá k tyči naší brány (0:1). Nic ale není ztraceno. Bojujeme dál, bohužel neúspěšně. Naše akce končí v náruči brankářky nebo mimo.
Běží 45. minuta a je otázkou vteřin, kdy rozhodčí zapíská konec prvního poločasu. Ještě stíháme kopnout rohový kop a půjde se do šaten. Historie se opakuje a Bajda Vanišová trefuje bránu úplně stejně jako minulý týden. Míč prolétá vápnem, trefuje zadní tyč a zapadá do brány. Poločas končí 1:1.
Střídáme brankářku ze zdravotních důvodu.
Z vyhřáté šatny se jde do takové zimy velice blbě. Pro naše ženy jde o trochu zamrzlý rozjezd druhé poloviny zápasu, při kterém soupeřky tlačí na bránu a snaží se naklonit výsledek na vlastní stranu. To se jim naštěstí nedaří. Do tempa se však brzy dostáváme a znovu rozjíždíme akce do obranného pásma našich soupeřek. Většinu zápasu taháme přes levou stranu, gólová akce však přichází zprava. V 59. minutě jde nahrávka ulicí mezi dvěma soupeřkama na Lenku Pozdníkovou, která si navádí míč do vápna a přesně zakončuje. Pojď sem, kam jdeš, vedeme 2:1.
Rozjíždíme nové a nové útoky, gólové šance však neproměňujeme, míč klouže z kopaček mimo branku. V 82. minutě je vyrovnáno. Hostující hráčka se trefuje hlavou a šance na vítězství se postupně vytrácí (2:2).
Naděje umírá poslední a tak se z posledních sil snažíme přidat branku. Výsledek bohužel zůstává nezměněn a zápas končí 2:2.

Ztráta vítězství nás velmi mrzí, za získaný bod jsme však rády. Do posledního zápasu musíme zlepšit střelbu, neboť jsme několik tutovek neproměnily.
V neděli 4.11. zajíždíme do Moravské Třebové. Zápas začíná v 11h a doufáme, že nás pojedete podpořit. Jede se velkým autobusem a případní fanoušci jsou zváni (odjezd v 8:10).