Ženy "A" - Divize C ženy

SKP Slovan Moravská Třebová 0:4 (0:2) Sokol Třebeš
4.11.2018 11:00

V neděli jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili do Moravské Třebové k poslednímu zápasu. Cesta byla všelijaká - mlha přede mnou, mlha za mnou. Z autobusu se nechtělo vylézt ani jedné hračce. Představa zápasu v ošklivém počasí nepřipadala nikomu atraktivní.
Naštěstí se vyčasilo a už během rozcvičky jsme sundávaly vrstvy oblečení. Slunečno, 20°C.

Pan rozhodčí, evidentně hladový, zahájil zápas se slovy, že oběd dneska nestihneme a my se pustily do sousta, které bylo před námi. S vysokým sebevědomím, získaným v minulém vzájemném zápase, kdy jsme soupeřky rozdrtily 14:0 na domácí půdě, jsme rozjely první útoky. A možná právě to nám bylo osudným. Přes urputnou snahu jsme nebyly schopné se prosadit. Až v 28. minutě střílí z dálky Jana Škodová, brankářka míč chytá, ten jí vypadává z rukou a do prázdné brány ho doráží Bajda Vanišová (0:1). Konečně!
Dále jsme pokračovaly v nátlaku a soupeřky nepustily z vlastní poloviny. Až o deset minut později v 38. minutě kope roh Lenka Pozdníková a míč letí přímo na naši kapitánku Míšu Konrádyovou, která dává gól hlavou (0:2). Do konce poločasu se nám navýšit skóre už nedaří a tak končí 0:2.

V kabině se na sebe díváme a nechápeme, co se to s námi děje. Proč se nám nedaří tolik akcí dotáhnout do úspěšného cíle? Jedno je však jasné, je to poslední poločas podzimní sezóny a my si ho chceme užít.
Opět travíme většinu času na polovině soupeřek. Únava se však na nás podepsala, jelikož jsme přijely pouze s jednou náhradnicí, čehož se Moravská Třebová snaží využít a pokouší se o rychlé výpady. Všechny jsou naštěstí zastaveny kvalitní prací 'zaskakující' stoperky Verči Tomášové a jejím týmem obrany. Dalšího gólu se dočkáváme v 58. minutě, kdy po levém křídle letí Bajda Vanišová, obejde soupeřku, centruje dlouhý balón do vápna a ten ve vzduchu trefuje z první Jana Škodová přímo do brány. Já na bráchu, brácha mě - počítat se i asistence, měly by obě hráčky statistiku 1+1 (0:3). Poslední gól padá v 81. minutě a dává ho z přímého kopu Bajda Vanišová. Prudká přesná střela naší levačky Bajdy zapadá za brankářku a upravuje tak výsledek na konečných 0:4.

Co k tomu ještě dodat?
Body jsou doma a to je hlavní.
Podzimní sezónu 2018 opouštíme na krásném 2. místě, které určitě oslavíme v pátek na rozlučce.
Díky všem, kdo nás podporujete a fandíte nám!