Starší žáci "U15" - Česká divize U15

FK Baumit Jablonec 4:2 (2:1) Sokol Třebeš "U15"
29.10.2017 10:15

Tak se nám týden překulil a je tu opět neděle a další zápas divize starších žáků. Tentokrát nás čekal výjezd do Jablonce nad Nisou. Soupeř se zatím představuje ve velmi dobrém světle. Je na druhém místě tabulky a počet jím vstřelených branek daleko převyšuje všechny ostatní týmy v soutěži! Nejen soupeř, ale ani počasí nám tuto neděli nepřálo. Začátek cesty začal už v Hradci silným větrem a deštěm. A na silnici se válejícími ulámanými větvemi. Stav vozovky i počasí se však s přibývajícími kilometry zlepšoval. Místy dokonce i vylezlo sluníčko. Tak jsme nakonec dojeli bez větších problémů až na místo zápasu.
Zápas bohužel začal za silného větru a my díky prohranému losu proti němu. I když začátek tak nevypadal. V prvních minutách jsme jako již obvykle zahodili dvě vyložené šance!!! Soupeř se pomalu dostával do tempa a přebral otěže zápasu, v čemž mu pomáhal i silný vítr do zad. My však dlouho odolávali, ale nakonec jsme první branku dostali. I když jsme záhy Tomem vyrovnali a párkrát zahrozili, tak jsme tahali za kratší konec provazu. Když už to vypadalo, že nadějný výsledek udržíme do kabin, tak v poslední minutě po závaru soupeř prostřelil vše a poločas skončil 2:1 pro domácí.
Do druhé půle jsme si naplánovali, jak využijeme větru do zad v náš prospěch. Bohužel během přestávky se vítr uklidnil a my ztratili plánovanou výhodu. Soupeř byl i dále lepší na míči a lépe kombinoval, ale my se bojovností nenechali zahanbit a jak to šlo tlačili se dopředu. Nakonec jsme se dočkali vyrovnání díky Fandově obloučku z vápna. Což bylo, ale z naší strany, co se týká gólů vše. Soupeř ještě však vstřelil a zaslouženě vyhrál. Dnes musím pochválit za výkon i rozhodčí, kteří v tom nevlídném počasí podali stejně jako všichni na place výborný výkon!!!
Za dnešní výkon tak musím kluky pochválit. Nesehráli vůbec špatný zápas a dokázali, že když chtějí a jezdí, že to jde. O to víc mrzí prohrané zápasy se slabšími soupeři, které by dnešním (ale v jiných zápasech s týmy z čela tabulky) výkonem určitě vyhráli! Asi to bylo podcenění soupeře, který byl v tabulce blízko nás. Tak doufám, že na jaře to bude jenom a jenom lepší. Kvalitně potrénujeme a připravíme se na to, jak nám budou přibývat body a na náš posun tabulkou směrem vzhůru!

Hezkou zimní přestávku, a hlavně tvrdou přípravu!!!