Starší žáci "U14" - Česká divize U14

Polaban Nymburk 1:4 (0:0) Sokol Třebeš "U14"
15.10.2017 12:00

Zápas se soupeřem, který byl naším sousedem v tabulce, jsme začali mírnou převahou. Měli jsme častěji míč na kopačkách, kopali jsme za sebou několik rohů, ale soupeř hrozil z brejků. Na měkkém trávníku bylo někdy složité vézt míč u nohy nebo si přesně nahrát po zemi a tak největší zbraní byly nakopávané centry za obranu. Ve středu hřiště to byl více méně boj, ve kterém šlo o to, kdo bude mít více sil. Během prvního poločasu jsme si vytvořili dvě vyložené šance, kdy jsme překonali obranu chytrou přihrávkou mezi beky a šli sami na brankáře, ale zakončení nebylo gólové. Stejně tomu bylo i na druhé straně, kdy se soupeř také dvakrát řítil na naši branku, ale i on nedokázal šance proměnit. První poločas tedy skončil 0:0. Do druhého poločasu jsme vlítli jako ďasi. Hned ve třetí minutě 2. poločasu se krásně prosadil po levém křídle Kuba Zadrobílek, který svůj únik dotáhl až do vápna a v situaci tváří v tvář s brankářem soupeře zachoval chladnou hlavu a poslal míč do sítě. Po třech minutách se opět Kuba Zadrobílek uvolnil na levé straně a krásnou přihrávkou poslal do samostatného úniku Matěje Nešetřila, který svůj nájezd také proměnil. S dvojgólovým náskokem v zádech se do naší hry dostavil klid, víc jsme dokázali udržet míč, nahrát si ze strany na stranu a z toho vyplynula i další šance Kuby Zadrobílka, který v dalším úniku znovu dokázal poslat míč do sítě. Soupeř překonával střed hřiště dlouhými nakopávanými míči od stopera až na útočníky, kteří neustále prověřovali naši připravenost. Výborně se do hry zapojoval náš brankář, který dokázal překopnuté míče sbírat a rozehrávat na naše obránce a záložníky. V 53. minutě jsme inkasovali. Poslali jsme na hřiště čerstvé síly, čímž jsme zvýšili tlak na stopera soupeře, který neměl klid na rozehrávku a tím jsme získali herní převahu, ze které jsme dokázali vytěžit ještě jednu branku. Střelecky se prosadil opět Kuba Zadrobílek, který tím zkompletoval svůj HATRICK. Cenné vítězství.