Starší žáci "U14" - Česká divize U14

MFK Chrudim 4:1 (3:1) Sokol Třebeš "U14"
23.3.2019 11:45

První mistrovské utkání jsme hráli na rozlehlém hlavním hřišti v Chrudimi. Byli jsme zvědaví, jak se vypořádáme s rozměry hřiště a navíc i s přírodní trávou, na které jsme hráli naposledy v říjnu. Bohužel začátek zápasu byl z naši strany velmi špatný. Chyběl nám pohyb, sebevědomí a u některých i chuť hrát. Brzy jsme prohrávali již 2:0. V sólovém úniku se ocitl Konečný, ale zakončil slabou střelou. Soupeř nás nadále přehrával a přidal i třetí gól po rohovém kopu. My jsme si pomohli přímým volným kopem, který Bak posadil na hlavu Lorence a byl z toho krásný gól na 3:1. Od této chvíle se zlepšila i naše hra, najednou jsme měli i další šance, asi největší skončila těsně před poločasem na tyči. Nutno přiznat, že na druhé straně nás několikrát podržel Laštůvka. Ve druhém poločase se nám dařilo eliminovat soupeřův útok, nicméně naše další šance zůstaly nevyužity. Chvíli před koncem jsme pak zaváhali při autovém vhazování a domácí vsítili čtvrtý gól. Porážka nás mrzí, může za to zejména nepovedený úvod utkání a naše neproměněné šance.