Poznámka: UMT Slavia

Starší dorost "A" - Česká divize U19

Sokol Třebeš 1:0 (0:0) SK Střešovice
17.11.2018 10:00

V posledním podzimním kole jsme na UMT Slavie přivítali sousedy z tabulky, tým SD Střešovice. Navštívil nás i oblíbený hlavní rozhodčí. Tentokrát odpískal utkání tak, jak se má. Před tímto zápasem nám onemocněli další dva hráči základu David Semerák a Lukáš Petr, oba obránci. Na levý kraj obrany zaskočil Eda Novotný a na stopera Lukáš Kvíz. Oba jsi vedli velice dobře. První poločas začal hodně nepříjemnou střelou hostů. Tomáš Zaal jsi se střelou hostů s pomocí tyče poradil. To byla asi jediná branková příležitost hostů za celé utkání. Soupeř měl sice trochu více ze hry, ale naše defenzíva pracovala výborně. Hrálo se od vápna k vápnu, prakticky bez šancí. Podle toho skončil i první poločas - 0:0. V druhé půli přišli šance. Náš útočník postupoval sám na brankáře hostů, ale těsně minul branku. Hosté měli více míč na svých kopačkách, ale jen po vápno. Naopak v 61. minutě svoji šanci Jirka Sláma proměnil. Hosté se ještě víc tlačili k naší brance. Naše obrana dominovala. Při obléhání naší branky hostující obrana za sebou zapomněla Vojtu Málka, který z půlky postupoval sám na hostujícího brankáře. Ten couval a Vojta ho chtěl přehodit, jeho střela však skončila mimo branku. Škoda, ale i to se stává. Naše obrana byla pevná. Soupeř se do konce utkání neprosadil a tak jsme se radovali z vítězství 1:0. V našem postavení, zlaté body. Udrželi jsme kontakt s ostatními týmy. Ještě se o záchranu popereme.
V tomto utkání naše defenzíva pracovala na jedničku. Škoda, že neproměníme i ty největší šance, hodně nás to sráží v tabulce. Někdy to tak je. Věříme, že se to zlomí a bude nám to tam padat a divizi zachráníme. Musíme přes zimu mužstvo doplnit, hráčů SD je málo.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům, svým asistentům, rodičům a všem, kteří nás podporovali, za spolupráci a pomoc.