Starší dorost "A" - Česká divize U19

Sokol Třebeš 2:2 (1:1) FK Česká Třebová
(PK 5:6)
3.11.2018 10:00

Ve 13. kole jsme na našem zadním hřišti přivítali tým SD České Třebové. Na toto utkání jsme se pečlivě připravovali, protože jsme v tabulce klesli až na samé dno. Určitě jsme potřebovali bodovat. Začátek zápasu nám celkem vyšel a v 23. minutě Kuba Paraj se štěstím prostřelil hostujícího brankáře Vojtěcha Hýbla. Místo abychom soupeře dorazili, tak jsme nepochopitelně přestali hrát. Pořád jsi ještě neuvědomujeme, jakou soutěž hrajeme a že soupeř takový výpadek ihned potrestá. To se také stalo, když v 38.minutě nás za pasivitu potrestal hostující hráč Matěj Borek. Poločas skončil 1:1. V šatně jsme si vysvětlili, kde jsme udělali chyby. Do druhého poločasu hosté nastoupili s velkou chutí a chtěli zápas otočit ve svůj prospěch. To se jim povedlo a v 62.minutě prostřelil Tomáše Zaala hostující Jan Deml. Hosté byli hodně nahoře a můžeme jen děkovat našemu brankáři, že nás soupeř nedorazil. Reagovali jsme střídáním a změnou rozestavení. Na hrot jsme vysunuli Matěje Benu a Davida Semeráka. A povedlo se. Hned po dvou minutách po přihrávce Matěje, David krásně přehodil brankáře hostí. V této části utkání jsme hráli velmi dobře a je jen škoda, že jsme utkání neotočili ve svůj prospěch. Šance na to byli. David Semerák krásně přehazoval z půlky hostujícího brankáře, ovšem jeho střela těsně přelétla i branku hostí. Další šanci jsme měli tři minuty před koncem, kdy Eda Novotný trefil břevno, škoda. V penaltách je to loterie. Soupeř byl šťastnější a v 6. serii rozhodl o zisku druhého bodu ve svůj prospěch. Utkání skončilo 2:2, na penalty zvítězili trochu se štěstím hosté.
V našem případě jsi nemůžeme dovolit herní výpadek, to se nám pak hodně vymstí. Vše je o zkušenostech. Doufám, že se z toho poučíme. Jinak kluci zaslouží pochvalu, že bojovali až do konce a vydřeli alespoň bod. Škoda, trochu štěstíčka a mohli být body tři. Nedá se nic dělat, budeme bojovat dál.