Starší dorost "A" - Česká divize U19

SK Střešovice 1:3 (0:2) Sokol Třebeš
15.6.2019 12:45

V posledním kole, ve kterém se o všem rozhodne, zajíždíme v sobotu 15.6. do našeho hlavního města. Na utkání jsme odjížděli ve společenském obleku. Když jsme vystupovali ve Střešovicích, všichni se divili, kdo to sem přijel. Poprvé od začátku soutěže jsme byli kompletní. Do utkání lépe vstoupili domácí. Měli více ze hry. Náš tým vycházel ze zajištěné obrany a vyrážel k nebezpečným útokům. Obě mužstva si byla vědoma, o co se hraje. Postupně se hra vyrovnávala. Hráli jsme asi nejlepší poločas jara. Byli jsme za to odměněni ve 35. minutě brankou Jirky Slámy. Pokračovali jsme v dobré hře a hned za dvě minuty zvýšil na 2 : 0 Lukáš Neradílek. Tak skončil první poločas. Do druhé půle domácí vstoupili s tím, utkání otočit. Přitlačili nás na naši půlku, ale my jsme stále hrozili nebezpečnými útoky. Chtěli jsme utkání rozhodnout. Nicméně v 70.minutě po naši chybě domácí snížili na 2 : 1. Čekalo nás ještě dvacet minut těžké práce. Nám se však podařil přímý kop, který směřoval před branku domácích. Jakub Kudrna na něj vyskočil nejvýše a hlavou míč prodloužil zády k brance do domácí svatyně. Domácí brankář přišel do souboje pozdě a srazil našeho hráče na zem. Pak přišlo něco, čemu na hřišti nikdo nerozuměl. Hlavní rozhodčí totiž odpískal faul na brankaře. K tomu kroku se nemá smysl vyjadřovat. Domácí vrhli vše do útoku, ale přitom v 88.minutě zapomněli na naše dva hráče. Ti běželi na samotného domácího stopera. Vojta Málek krásně poslal do šance žolíka Borise Netíka. A ten rozhodl o naší výhře 3 : 1. Rozhodčí ještě nastavoval pět minut, ale naše defenzíva si s tím poradila. Soupeř prohru neunesl a chtěl se prát. Všechno jsme ale zvládli. V šatně propukla oslava a vítězný pokřik, který má pod palcem Jakub Paraj. Potom jsme se ještě dozvěděli, že body ztratil i Trutnov. Konečné 14. místo a záchrana divize po slabším podzimu je bomba.
Jarní část byla hodně náročná, jak fyzicky, tak psychicky. Když jsme vyhráli, tak vyhráli i naši soupeři o sestup. Udolali jsme je až v posledním kole. V závěru sezóny do toho ještě přišly maturity a přijímačky. Kluci toho měli opravdu hodně, ale společně jsme to zvládli. "Kluci klobouk dolů, můžete být na sebe hrdí." Nikdy jsme se nevzdali! V jarní tabulce jsme skončili na pěkném sedmém místě se ziskem 25 bodů. Celkem za celou sezónu jsme získali krásných 36 bodů. Všem děkuji za podporu a maminkám za pěkný dar. Velké poděkování zaslouží všichni, kteří nám pomáhali jak na hřišti, tak mimo hřiště. Velký dík zaslouží i mí spolupracovníci jak trenéři, tak vedoucí mužstva. Moc velký dík, tréňa VP.