Starší dorost "A" - U19 Divize

FK Kolín 2:1 (1:0) Sokol Třebeš
16.11.2019 10:00

V posledním podzimním 15. kole jsme zajížděli k tabulkovému sousedu, do Kolína. Marodka se nám ještě zvětšila, ale stejně jsme chtěli vybojovat nějaký ten bodík. Utkání bylo od začátku vyrovnané. Naše branka v prvním poločase byla na větší půlce hřiště. Správci se při lajnování moc nedařilo. Ani nám se začátek moc nepodařil a v 17. minutě jsme obdrželi první branku. Po centru ze strany se prosadil nejlepší střelec Kolína Radek Pelikán, když vyskočil nejvýš a míč trefil hlavou ideálně za háčky Tomášovi branky. Do přestávky se už nikdo brankově neprosadil a tak první poločas skončil 1:0 pro domácí. Do druhé půle jsme vstoupili s tím, že zkusíme výsledek otočit. Jenže jsme v 57. minutě vyrobili velkou hrubou chybu, kterou domácí hráč Michal Exner potrestal. Zbraně jsme ani za stavu 2:0 pro domácí nesložili a bojovali dále. V 62. minutě Patrik Stehlík napálil tyč domácí branky, míč se odrazil k našemu hráči ročníku 2004 Filipovi Holíkovi a ten nezaváhal. Za stavu 2:1 pro domácí jsme se tlačili k domácí brance, ale chybělo nám pověstné štěstíčko. Stav utkání se už nezměnil. Nerad hodnotím rozhodčí, ale tentokrát velká pochvala za korektní rozhodování.
Naši hráči opět bojovali až do konce. Myslím, že jsme si remízu zasloužili. Škoda, že jsme se nevyvarovali několika chyb. To se ale může stát. Škoda, takový je fotbal.
Když mám zhodnotit podzimní část soutěže, tak musím kluky hodně pochválit. I přes hodně zraněných hráčů, uhráli uctihodných 18 bodů. Před sezonou by to málokdo čekal, ale kluci to dokázali. Pochvalu zaslouží i rodiče, kteří nás podporovali. V neposlední řadě děkuji i svým asistentům, že jsme utvořili dobrou partu. Jsem rád, že funguje i spolupráce s jinými týmy.