FC Nový Hradec Králové 2:1 (1:0) Sokol Třebeš
13.9.2021 17:30

branka Třebše : Holas
sestava : Krejčík - Soukup, Ondráček, Holman, Štěrba - Drapák, Michal, Marčišin - Holas, Hubáček

K utkání na Novém HK jsme nastoupili v okleštěné sestavě. A jak se ukázalo, nízký počet náhradníků nás nakonec stál asi body. Navíc se projevil fakt, že někteří hráči byli unaveni po náročné sezóně, kdy museli zkousnout EURO ve fotbale a pak také dlouhé Olympijské hry. Svalstvo ochablé z gauče se brzo ozvalo.
Zápas jsme nezačali dobře. Krásný diagonální pas skončil u prvního hráče soupeře a Nový HK se dostal do vedení 1:0. Chvíli na to odkulhal s nataženým svalem Martin Holman. Postupně jsme se dostávali do hry a především dalekonosné pokusy Smíška a Drapiho volaly po brankách. Nakonec největší příležitost přišla po čechraném centru, který našel Smíška a jeho Ibrahimovičovi nůžky skončily na břevně. Potlesk byl slyšet i z blízkého hřbitova. Ale skóre se neměnilo. A jelikož domácí se do moc šancí nedostali, skončil poločas 1:0.
Na začátku druhé půle domácí celek jednou utěšenou střelou utekl do dvoubrankového vedení. Naši borci se pokusili o obrat. Vypracovali jsme si i šance, po futsalově rozehraném přímém kopu mířil slabě Radek Štěrba. Další pokus Smíška skončil těsně vedle. Pak se nám podařilo snížit, když branku vsítil Báčko Holas 1:2. Domácí znervozněli. Občas se mezi sebou nehezky pochválili a my cítili možnost vyrovnání. Ta rozhodující šance opravdu přišla, ale Smíšek odkrytou část branky netrefil. To už jsme dohrávali i bez zraněného Petra Drapáka, který cítil lehké kousnutí jezevčíka do svalu. A v posledních vteřinách se přidal i Radek Štěrba, který vypustil projektil, který také zanechal stopy ve stehenním svalu.

Škoda ztracených bodů, ale předvedený výkon je příslibem do dalších bojů. Snad se marodi dají brzo do kupy.