Rozhovor s Vladimírem Pírem

4.12.2013

Ačkoliv nám trávníky pomalu zamrzají, my nespíme a připravili jsme další rozhovor. Na řadu přišli mladší dorostenci. Ti po podzimu vedou tabulku krajského přeboru a tak jsme pár otázek položili Vladimíru Pírovi.

Vladimír Píro

 

 

  1. Máme za sebou podzimní část sezóny. Jak bys zhodnotil účinkování týmu.

Po podzimu jsme samozřejmě spokojeni. Podařilo se nám zapracovat některé loňské žáky do sestavy a společně vytvořili kvalitní tým. Proti loňskému roku kdy jsme druhé místo spíše ubojovali, letošní tým hraje jak účelný tak i kombinační fotbal, na který se dá dívat. Před sezónou jsme si vysvětlili jakým způsobem budeme hrát a kluci to perfektně pochopili a dokázali přenést na hřiště. Hodně nám pomohli rodiče a fanoušci, kteří nás podporovali. Na finálový zápas do Chlumce jich dorazilo hodně a vytvořili nám domácí prostředí. Kluky to baví, stále se zlepšují a jsou velkou nadějí pro náš klub.

 

  1. Po podzimní části vedete tabulku, takže by měla v týmu vládnout spokojenost. Co si myslíš, že chybí k dokonalosti? Na čem by mělo mužstvo přes zimu zapracovat.

K dokonalosti nám samozřejmě chybí moc, třeba ze začátku soutěže nám chyběla pokora k soupeři. Stálo nás to tři body v Novém Městě. Kluci to snad pochopili, potom už nikoho nepodcenili a vše vyhráli. V zimní přípravě se budeme  připravovat komplexně. Pokud se nějaké chyby při utkání objeví, snažíme se je hned odstranit na nejbližších trénincích.

 

  1. Realizační tým mladšího dorostu tvoří 3 zkušení pánové, kteří mají ve Třebši i své děti (muže – Martin Heglas, Jan a Lukáš Redererové, a staršího žáka Vláďu Píra). Co vás vede k trénování – bez jakýchkoliv ekonomických nebo materiálních náhrad?

Jestli mohu mluvit i za své kolegy, tak si myslím, že máme „třebešské srdíčko“. Máme tady hodně kamarádů a práce, i když nám zabírá spoustu času, nás baví.

 

  1.  Každý trenér mluví o tom, že nebude hodnotit jednotlivé hráče – kdo je nejlepší, komu se příliš nedařilo, vždy hodnotí, že se jednalo o týmovou hru. Určitě nám ale prozradíš, kdo tě v půli sezóny potěšil a naopak kdo (nebo co) tě zklamalo.

Nerad veřejně hodnotím jednotlivce ani v dobrém ani ve zlém. Většinou to není dobré. Hráči, kterému se momentálně nedaří, tím nepomůžu, spíše naopak. To samé platí i v opačném případě. Vše řešíme v kabině, nebo individuálním pohovorem. Myslím, že to funguje. Potěšil mě herní projev, produktivita, přístup kluků a samozřejmě umístění, které si naši kluci zaslouží. Potěšili mě i rozhodčí, kteří se snažili pískat rovinu a neměli jsme s nimi žádné problémy. Co mě ještě zklamalo? Byl to zápas v Novém Městě, kde jsme zbytečně ztratili tři body podceněním soupeře. Dál mě zklamali tři hráči, kteří začnou, přestanou a zase začnou a zase skončí. Škoda pro ně i pro nás. Všichni jsou dobří fotbalisté, ale zahazují svůj talent.  

 

  1. Mnozí Třebešáci ještě pamatují tvé nedávné účinkování v mužských týmech (A i B). Jak jsi se do Třebše dostal a určitě budeš mít i s působením v mužích nějaký okamžik, na který rád vzpomínáš.

Do Třebše jsem se dostal tak, že když se otevíralo zrekonstruované hřiště, hrálo se utkání příchozích, v němž jsem také hrál. Po zápase za mnou přišel Petr Dočekal a Vráťa Bezvoda (tehdy trenéři mužů), jestli bych tu nechtěl hrát. V tu dobu jsem ještě hrál odborovku nemohl jsem hrát oboje. Po roce (ve čtyřicet letech) jsme se dohodli, že když by jich bylo málo, že bych pomohl. Po prvním zápase za „B“ tým jsem byl přeřazen do „A“ týmu a dva roky hrál za tento tým. Závěr své hráčské kariéry jsem strávil v „B“ mužstvu a po třech letech (ve 45 letech) jsem ukončil svou hráčkou kariéru v třebešských týmech. Na hráčskou kariéru v Třebši vzpomínám rád, měli jsme perfektní partu a děkuji všem, jak mě mezi sebe přijali.

 

  1. A něco na závěr?

Na závěr bych chtěl poděkovat svým kolegům z MD Petru Heglasovi, Luďkovi Redererovi a za občasnou pomoc Kubovi Sochorovi. Naše spolupráce byla výborná. Jsem rád, že nám funguje i „B“ tým dorostu, o který se hlavně stará Petr Heglas a  Martin Zbořil. V neposlední řadě patří velký dík našemu výboru a vůbec všem, kteří se nějakým způsobem podílí na chodu našeho klubu. 

a krátký dotazník

tvá fotbalová kariéra  (stačí týmy, ev.i soutěž): Nový Hradec Králové (1.třída), Dukla Bechyně (1.“A“ třída), Sokol Třebeš, Odborovka Dopraní podnik

tvá trenérská kariéra : Od roku 2003 dorostenecké týmy Třebše

oblíbený spoluhráč : Všichni spoluhráči ze Třebše

nepříjemný soupeř z hráčského období : Fotbalový věk

nepříjemný soupeř z trenérského období : Arogantní jednání a samolibost některých „trenérů“

     trenérský vzor (nebo oblíbený trenér) : Těch trenérů je více, snažím si vzít od každého něco - Guardiola, Lavička, Prokopec rdiola, Vrba, Lavička, Propec

 

Připoj se k nám
Zpět