Rozhovor s Radkem KENNYM Lhotkou

18.1.2014

Tentokrát nám na pár otázek odpověděl Radek Lhotka, trenér starších žáků a také fanoušek třebešské kopané.

Radek Lhotka

  1. Máme za sebou podzimní část sezóny. Jak bys zhodnotil účinkování týmu.

Po loňské téměř úspěšné sezoně, kdy jsme ve všech soutěžích skončili druzí, jsem realisticky vstupoval do té letošní s poněkud nižšími cíli (do pátého místa bych byl spokojen).

A nebýt posledních dvou porážek v Červeném Kostelci a na hradecké Slavii, hodnotil bych podzimní část celkem jako úspěšnou. Právě tyto dva nezvládnuté souboje nás z první pětky sesadily.

 

  1. V čem myslíš, že zaostávají naši žáci proti špičce – Olympii a Broumovu?

S Olympií jsme totálně propadli. Je vidět, že oproti loňské sezoně dost posílili o vyřazené hráče FC HK. A s Broumovem jsme nesehráli vůbec špatné utkání a nebýt neproměňování šancí mohli jsme i pomýšlet na nějaké body.

Nikdo nás během podzimu v podstatě nepřehrál, ale proměňování šancí sráželo naše ambice.

A v některých zápasech špatná koncentrace a laxní přístup (nastoupili jako mistři světa)!

 

  1. V širší nominace KFS U14 se nacházejí Richard Kuneš a Matěj Bena. Je na nich znát, že reprezentují oddíl i mezi „ligovými“ hráči?

Kdyby nepatřili mezi lepší, tak nejsou nominováni! Ale jinak tam máme i jiné šikovné fotbalisty, kteří by mohli je následovat.

 

  1. Jsi znám tím, že mimo trénování podporuješ svou účastí i svými hlasivkami oba mužské týmy. Čím si to oba týmy zasloužily?

Komu jinému bych taky měl fandit než Třebši!!! Na hřišti trávím spoustu svého volného času a tak nějak mi to tu přirostlo k srdci. A jako naplavenině se mi tu líbí jak práce s mládeží, tak taková rodinná klubová atmosféra. Nikdo si na nic nehraje a pivo či panáka si tu dá každý s každým. A navíc ty plesy a společné posezení po zápasech prostě člověku na výběr koho podporovat moc možností nedává.

 

  1. V dřívější době jsi trenérsky vedl i svého syna? Byl jsi k němu náročnější a přísnější než k ostatním? A co jeho budoucnost? V Třebši se sází na mladé gólmany (již jako mladší dorostenci nastoupili v mužích Miki Heřman i Vojta Kollátor), kdy nastoupí tvůj syn?

Tak určitě jsem byl na něj náročnější a přísnější! Pokud to ale šlo, tak jsem nechával jeho vedení na ostatních trenérech. Šlo spíše o to, aby to nevypadalo, že ho někam protěžuji či protlačuji a jeho spoluhráči si nemysleli, že má před nimi náskok.

V mladším dorostu teď v podstatě začal a kdy nastoupí? To je spíš otázka pro trenéry mužů!

 

  1. Přibliž čtenářům, jak jsi se do Třebše dostal, nebo kdo tě do Třebše dostal?

Když tu začal hrát můj syn, tak mě nějak ukecali a už jsem se z toho nevymotal. Tento příběh tu ale zažila většina trenérů!!!

  

  1. V realizačním týmu máš mimo věkově blízkého Honzy Landy i dva mladíky (Vojtu Křelinu a Matěje Jankovského). Jak se ti s nimi spolupracuje a jak si dělíte pravomoce.

Máme velmi podobnou představu o tom, jak by to mělo vypadat a jak trénovat. Takže dá se říct, že spolupracujeme v pohodě. Někdo tam musí přinést zkušenost (Vojta), neotřelé myšlenky (Mateo), někdo mladistvý elán, chytrost a taky legraci (to jsem já) a především klid (to je zas Honza). A pravomoce si dělíme tak, že poslední slovo mám JÁ, jakožto nejstarší!!! Což je naprosto logické. Ale jinak se vždy dohodneme, tak že není potřeba to hrotit a vyzývat se na souboje!

 

 

  1. A něco na závěr?

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, co tomu u nás ve Třebši věnují svůj volný čas a snaží se pozvednout úroveň fotbalu co nejvýš, Výboru FO v čele s předsedou za to co pro náš klub dělají a všem ostatním pevné zdraví a fotbalovou radost v novém roce 2014!

 

 

a krátký dotazník

 

tvá fotbalová kariéra (stačí týmy, ev. i soutěž):

Žáci a dorost – Spartak Vlašim

V mužích jsem to vystřídal už moc.

A v malém fotbale FC Nirvana

 

tvá trenérská kariéra:

TJ Sokol Třebeš

 

oblíbený spoluhráč:

Já snad neoblíbeného neměl

 

nepříjemný soupeř z hráčského období:

Většinou jsem byl nepříjemný soupeř já, tak že v podstatě všichni byli příjemní.

 

nepříjemný soupeř z trenérského období:

Nejsou nepříjemní, ale mám některé míň rád (ale jenom když prohrajeme)!!!

 

trenérský vzor (nebo oblíbený trenér):

Trenérský vzor nemám a oblíbeného trenéra nemůžu jmenovat, protože by Mrkefa zpychnul!

Připoj se k nám
Zpět