Rozhovor po podzimu s P. Kinclem

7.12.2016

Máme za sebou podzimní část sezóny - jak bys ji zhodnotil?

Podzimní část soutěže hodnotíme hodně kladně a není to tím, že jsme druzí v tabulce, ale přístupem hráčů jak k zápasu tak i účasti na treninku. Některé tréninky jsme měli i v sobotu dopoledne a hráčů přišlo hodně. Je vidět na hráčích, že chtějí a mají velkou chut se zlepšovat a pohybovat se co nejvýše v tabulce. Je to mladý tým a má před sebou velkou    budoucnost za podmínky, že se udrží pohromadě a bude pracovat a makat jako do teď.

Každý trenér mluví o tom, že nebude hodnotit jednotlivé hráče, vždy hodnotí tým. Určitě nám ale prozradíš kdo nebo co tě potěšil(o), nebo zklamal(o).

Hodnocení týmu je velmi složité, protože každý hráč má svoje úkoly, které plní a to dobře. Podzimní učinkování je práce celého týmu a tak není možné vyzvednout jednotlivce a naopak. Celý tým pracoval naplno a je dobré, že do týmu zapadli mladí hráči (Zeman Jiří, Sobotka Jan, Vojta Kollátor). Z B -týmu jsme si vytáhli pár hráčů a tí se dokázali zařadit do týmu v pohodě (Černý, Obst, Kincl). Další dva hráče zastavila častá nemoc a zranění (Rederer, Matějka). Další pozitivní je, že můžeme spolupracovat z dorostem a tam jsou také dobří hráči a můžou naskočit do zápasu (Ridl, Pospíchal). Takže naše umístění v tabulce je opravdu kolektivní práce celého týmu.

V soutěži se nám výsledkově a ani herně nedařilo v obou derby s Lokádou a Novým HK. Kde vidíš příčinu neúspěchu v těchto prestižních zápasech.

Já osobně, bych se neohlížel, že nám nevyšly zápasy s Lokomotivou a Novým Hradcem! Lokomotiva už sebrala body i jiným týmům a jejich styl hry, kdy zavře vápno a brání tak to žádný soupeř nemá jednoduché. S Novým Hradcem jsme bodovali. Na druhou stranu kdo čekal, že porazíme Trutnov venku a Náchod B vyprovodíme čtyřmi brankami? Soutěž je vyrovnaná a každý může vyhrát i prohrát s každým. Koukněte se na tabulku jak je to vyrovnané. Budu se opakovat,      ale tým v každém zápase makal a udělal vše co mohl, aby výsledek stál za to. Pochopitelně lépe se nám hraje proti týmům, které také chtějí hrát fotbal, a ty jsou v popředí tabulky. 

Kde vidíš slabá místa tvého týmu a na čem bude potřeba zapracovat?

Ze záčátku jsme museli zapracovat na psychice týmu ta, byla na hodně labilní s negativistickým laděním bodu mrazu. Ale postupem času se to zlepšilo a to se ukázalo v zápase s Roudnicí, kde jsme dvakrát prohrávali. Přesto nakonec tým ukázal svoji sílu a dokázal výsledek otočit ve svůj prospěch. Zapracovat musíme ještě na koncovce, na rychlém přechodu do útoku a některé akce zjednodušit.

Silnou stránkou našeho mladého týmu je defenziva. Máš vysvětlení k tomu, že i tak mladý tým dokáže dobře bránit?

Není to síla v defenzívě je to pojetí hry, kterou chceme hrát. Podstoupit osobní souboje, získat míč a hned jít do protiútoku, kde nám pomáhájí obránci a tak můžeme soupeře přečíslit. Myslíme si, že tento mladý tým má na to hrát celoplošný fotbal a vydržet celých 90 minut v tempu. Na všech postech máme kvalitní hráče a co je důležité, že ani hráči na střídačce nejsou do počtu a dovedou plně zastoupit za hráče, kterého jdou střídat. Nechceme tým jenom chválit, ale zápasy podzimní části zvládl dobře. I poslední zápas v Černilově, kde se nám nedařilo herně, svoji bojovností a vůli dotlačil k vítězství . A to je ta psychika a síla týmu, jeho odolnost.

A něco na závěr?

Závěrem chci poděkovat Smíškovi a Marku Zbořilovi za pomoc v trénování. A taky V. Krykorkovi za jeho nenápadnou práci kolem A týmu. Moc si toho cením a doufám, že naše spolupráce bude pokračovat co nejdéle. Chlapi díky. Hráčům, bych chtěl také poděkovat za jejich přístup k trénování a zápasům. Po Novém roce se na vás těším a budem se připravovat na jarní část a doufám, že zlomíme kletbu „Třebešského jara“!!!! Soustředit se a začínat s nároky musíme každý především vždy sám na sebe. Jedině tak se pohneme dál.

Připoj se k nám
Zpět