Adresa

Tělovýchovná jednota Sokol Třebeš, z.s.
Školská 734/8
Hradec Králové 11
50011 mapy.cz

Kontakt fot. oddíl

Předseda

Martin Zbořil Emailzboril.fotbal@centrum.cz
Email605 537 217

Místopředseda

Martin Holman Emailm.holman@centrum.cz
Email725 855 171

Sekretářka

Radoslava Kozlovská Emailtrebeshk@centrum.cz
Email731 186 739

Člen výboru

Michal Bena Email
Email

Člen výboru

Jiří Černý Emailjuras.cerny@seznam.cz
Email736 787 825

Člen výboru

Jiří Matějka Emailhrjmatejovi@centrum.cz
Email777 612 095

Člen výboru

Radek Michlík Emailwebmaster@trebes.cz
Email

Člen výboru

Václav Munzar Emailmunzar.vaclav@gmail.com
Email774 949 234

Člen výboru

Zdeněk Obst st. Emailobst@fnhk.cz
Email602 164 754

Člen výboru

Luděk Rederer Emaill.rederer@seznam.cz
Email602 150 746

Hřiště

Správce: David Tomek (tel.: 608 530 737)
Majitel: Tj Sokol Třebeš
Hřiště založeno: 25.9.1949
Kapacita: 500 stojících diváků
Hlavní hrací plocha: 102,5 x 57,2 metrů (tráva)
Vedlejší hrací plocha: 70x45 metrů (tráva)
Elévská hrací plocha č.1: 60x40 metrů (tráva)
Elévská hrací plocha č.2: 60x40 metrů (tráva)

Historie

Pramen: Státní okresní archiv Hradec Králové, fond Archiv obce Třebeš, Pamětní kniha obce 1927 - 1932, Pamětní kniha obce 1932 - 1958; inv. č. 1, 2, kn. č. 1, 2.

1900 - založena Tj Sokol Třebeš pouze jako odbor Tj Sokol Nový Hradec Králové
1905 - Tj Sokol Třebeš se stala samostatnou jednotou
1915 - postaven nákladem Sokola Husův pomník před stavením čp. 32 odevzdán obci
1944 - v dubnu zastavena činnost Sokola
1949 - dostavba nové sokolovny

25.9.1949 - slavnostně otevřena a předána nová sokolovna, tento den sem přenesl Sokol své prapory ze školní tělocvičny, kde cvičil 44 roků. Na stavbě sokolovny a úpravě přilehlého velkého hřiště bylo odpracováno 7 654 brigádnických hodin. Hřiště se nachází na odkoupeném pozemku pí. Marie Novákové , majitelky hostince čp.47. Tento hostinec má smluvně zajištěný veškerý výčep všech nápojů v sokolovně při pořádaných zábavách a veřejných cvičeních. Stavbu projektoval stavitel Alois Tajovský. Sokolovna dostala čp. 148, má parketový malý a velký sál, řadu vysokých oken k východu, vysoký strop, oddělený výklenek s podiem pro jeviště nebo hudbu, vodovod a veškeré příslušenství a byt o 2 menších místnostech pro sokolníka.

Pramen: Státní okresní archiv Hradec Králové, fond Okresní úřad Hradec Králové, Rejstřík spolkového katastru 1900 - 1945; inv. č. 2493, kart. č. 1290.

Tj Sokol Třebeš
- vznikl 30.5.1905
- zanikl 5.3.1913
- vznikl 14.12.1922
- zastavena činnost duben 1944
- obnovena činnost 1946

Sportovní klub Sparta Třebeš
- vznikl 3.5.1922
- zanikl 4.10.1948 (sloučil se s Tj Sokol Třebeš)

Klubová hymna

Sláva nám, sláva nám,
my jsme kluci Třebešáci,
sláva nám, sláva nám,
my jsme kluci ze Třebše.

HEJ!!!

Ve dne spíme, v noci bdíme,
nikoho se nebojíme,
sláva nám, sláva nám,
my jsme kluci ze Třebše.

HEJ!!!

Podle peří poznáš ptáka,
podle ptáka Třebešáka,
sláva nám, sláva nám,
my jsme kluci ze Třebše.

HEJ!!!

Kontakt webmaster

mail: webmaster@trebes.cz

Radek Michlík, Zdeněk Obst

Kontakt výbor TJ

Předseda

Josef Michal EmailJosef.Michal@rubena.cgs.cz
Email603 908 692

Místopředseda

Martin Zbořil Emailzboril.fotbal@centrum.cz
Email605 537 217

Sekretářka

Jarmila Černá Emailcerna.system@seznam.cz
Email732 994 593

Hospodářka

Daniela Rybaříková Emaildanca.r@seznam.cz
Email724 079 669

Technické záležitosti

Michal Bena Email
Email

Dotace, granty, právník

Martin Holman Emailm.holman@centrum.cz
Email725 855 171

Sport a kultura

Ladislava Bocksteffelová Emailladaboc@seznam.cz
Email777 020 653

Sport a kultura

Robert Havrda Emailinfo@motohavrda.cz
Email602 455 740

Sport a kultura

Karel Kohout Emailkohoutk@centrum.cz
Email777 556 920