Muži "B" - JAKO 1.B třída muži

TJ Spartak Opočno 0:3 (0:1) Sokol Třebeš "B"
10.8.2019 17:00

První zápas v krajské soutěži jsme odehráli v Opočně. Krásný areál a trávník, ale špatné počasí, když celý zápas pršelo (i na střídačku). Klukům jsme v kabině kladli na srdce, ať si jdou zahrát svůj fotbal a nestresují se.
Od prvních minut plnili vše, co se jim v šatně řeklo. Po většinu času jsme měli míč pod kontrolou. V 19' přišel první gól v 1.B třídě. Pepa Pospíchal ideálně posunul na Rederera, který nezaváhal a poslal nás do vedení 1:0. Celý první půlku jsme byli lepším týmem, domácí pouze nakopávali dlouhé balóny, které ale naše obrana pokryla, vše pod vedením nového kapitána Martina Školníka (hrál doma, pokladnička se plní). Nejvíce okopávaným hráčem byl Pospíchal, jednou neudržel nervy, vzájemné postrčení se soupeřem a zbytečná žlutá (opět úřaduje pokladník).
Do druhé půlky naskočil za nevýrazného Cílka natěšený Franta. Hned na úvod zatažení za dres a žlutá pro Réďu (další pokuta). V následujících minutách úřaduje Vojta Kollátor v brance. Dlouhý nákop, Franta prodlužuje a Váca zvyšuje na 2:0. V 58' Koli opět dlouhý výkop, balón propadá k Tóšovi a ten navyšuje na 3:0. Domácí jsou bezradní, hrajeme po zemi, balón běhá a soupeř s ním. Máme další šance, ale neproměňujeme je. Postupně střídáme a přejeme Martinovi Školníkovi gól, ale ten ne a ne ho dát. Konec zápasu jsme si pohlidali a připsali si nejen 3 body, ale i nulu vzadu.
Dík patří i několika fandům Třebše v čele s předsedou, kteří nás přijeli podpořit.