Muži "B" - JAKO OP

TJ Sokol Lhota pod Libčany 3:4 (2:1) Sokol Třebeš "B"
14.10.2018 15:30

V desátém kole Okresního přeboru jsme si zajeli do Lhoty pod Libčany , která se aktuálně dělila se Slávii o první příčku OP.
Ve Lhotě nás přivítal velmi silný nárazový vítr, který byl společně s rozhodčím velmi těžkou překážkou v cestě za třemi body. Nastoupili jsme s pěti záložníky a jedním hroťákem, ve skutečnosti se jednalo o čtyři útočníky v rozestavení 4-2-3-1. Před zápasem jsme si řekli, že nebudeme faulovat v pokutovém území a osobně pohlídáme útočníka Čiháka. Na úvodní a další hvizdy rozhodčího Hrušky jsme byli taky připraveni. Skutečnost byla jiná. V 5. minutě Kollátor vyrazil střelu a následně odkopnul balón i s útočníkem, rozhodčí nezaváhal a písknul penaltu, 1:0. Za čtvrt hodiny soupeř ze standardní situace zvýšil na 2:0, hlavičkou se prosadil osamocený Čihák. Začátek se nám opravdu nepovedl a stalo se to, co jsme nechtěli. Soupeř hrál velmi tvrdě a kontroloval hru. V prvním poločase jsme se proti větru nemohli prosadit a tak bylo důležité, že v samém závěru ve 44. minutě snížil Drapák po kolmici Školníka a asistenci Tošovského.
O přestávce jsme si řekli, že musíme vyhrát a budeme o to bojovat. Vystřídali jsme Bergera a indisponovaného Školníka. Do boje nastoupili bratři Štajerové a vrátili jsme se k rozestavení 4-4-2. Bohužel po pěti minutách soupeř zahrával další standardní situaci a opět nás nachytal na švestkách 3:1. Nic jsme nevzdali a s větrem v zádech jsme začali dobývat domácí branku. V 53.minutě se v hlavičkovém, tvrdém souboji s gólmanem prosadil Majer a snížil na 3:2. Krátce na to, po pěti minutách, jsme získali pokutový kop, který rozhodčí už musel písknout. Kanonýr Tošovský si stříhnul s Drapákem, vyhrál a penaltu bezpečně proměnil, vyrovnáno na 3:3. Začali jsme věřit, že se nám podaří zápas otočit. Přišli další šance Tošovského, neuznaný gól a až v 75. minutě jsme si všichni zařvali. Tóša vsítil podél gólmana náš třetí gól ve druhém poločase. Byl vítězný a vyhráli jsme venku 3:4 !!! S taktickým střídáním nám pomohli Muharem, Tomáš a Cílek.
Dík patří všem hráčům za to, jak to nevzdali a bojovali do vítězného konce za pomoci našich fanoušků a silného větru ve druhém poločase.

Zveme na další domácí zápas OP v sobotu 20.10. od 15:30 h proti Boharyni.