Muži "B" - 1.B třída

Sokol Třebeš "B" 4:1 (2:1) TJ Sokol Malšovice
12.9.2021 16:30

V neděli, za slunečného počasí, jsme přivítali na domácí půdě tým z Malšovic, což znamenalo menší hradecké derby. I když se tým Malšovic pohybuje v dolní části tabulky, věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý zápas. Kluky jsme v kabině upozorňovali, že si soupeř bude chtít odvézt nějaký ten bodík. Začátek zápasu vůbec nenasvědčoval postavení týmů v tabulce. Soupeř začal jednoduše dlouhými balóny na útočníky nebo na krajní záložníky, tyto balóny naše obrana eliminovala. Na našich kopačkách se rodila řada nepřesností při přechodu do útoku. Proto ve 20. minutě přišel trest, když jsme zbytečně dlouho připravovali střídání za našeho zraněného hráče. To dostal hostující záložník Mareš krásný míč od stopera France, který si pouze posunul do vápna, kde ho zasekl a s klidem uklidil do naší branky 0:1. O dvě minuty později mohl skóre srovnat Jakub Franta, když postupoval sám na brankáře, ale situaci vyřešil hodně nepřesně. 31. minuta přinesla tížené vyrovnání, když na pravé straně zaúřadovala dvojice Rederer - Cílek, kteří souhrou na jeden dotek připravili balón pro Jakuba Frantu, který byl faulován ve vápně a nařízenou penaltu proměnil jeho bratr Matěj 1:1. Ve 34. minutě, kdy se polovina hostujících hráčů věnovala hlavnímu rozhodčímu než hře, Rederer krásně našel nabíhajícího Vlčáka, který přihrávkou pod sebe našel Matěje Frantu, který pouze trefil tyč, ale odražený míč dostal do branky náš štírek Cilda a posunul nás do vedení 2:1. Ve 36. minutě se po rohu Rediho dostal k zakončení hlavou David Bielčik, kterému scházel opravdu kousek, aby vstřelil další branku. To se nestalo, proto se šlo do kabin za stavu 2:1 pro nás.
V poločase si řekl o střídání Jakub Franta, kterého nahradil Honza Fridrich. V kabině proběhlo pár taktických pokynů, nedostat gól a nějaký ten přidat. Ve 49. minutě Vlčák delším balónem vyzval ke sprintu v tandemu nabíhajícího Rederera, který míč neskutečně doběhl, protáhl se kolem obránce a od brankové čáry připravil 100% šanci Fíďovi, který z malého vápna nezaváhal a zvýšil na 3:1. V 58. minutě to bylo ještě veselejší, když stejní hráči jako v minulém případě, akorát v jiném pořadí, když Fíďa založil akci a vyzval Vlka ke sprintu, ale ten situaci uklidnil a míč dostal do chůze, potom z kroku čechraným centrem našel mezi penaltou a malým vápnem placírku nabíhajícího Rederera, který svůj výkon v tomto zápase korunoval gólem na 4:1. Po tomto krásném momentu jsme dostřídali a hra se převážně odehrávala mezi vápny. Až do 80. minuty, kdy Cilda poslal dlouhý míč na roh malého vápna, kde se ve výskoku objevil náš malý kapitán Nojdži, který míč vrátil na malé vápno, kde nám chyběl důraz v zakončení. V 83. minutě centr Sobotky proletěl na Fíďu, který hlavou v těžké situaci trefil břevno a na odražený míč nedosáhl Srdíčko. V 90. minutě nebyl uznaný gól našemu kapitánovi pro údajný ofsajd, proto zápas skončil naším vítězstvím 4:1.
Chválím celé mužstvo za předvedený výkon, musím vyzdvihnout výkon Rediho. Také musím poděkovat domácímu fan clubu za neustálou podporu při zápasech jak doma tak i venku.
Teď se musíme připravit na příští zápas, kdy zajíždíme na horkou půdu do Stěžer.