Pohárový zápas
Sokol Třebeš "B" 4:4 (2:2) RMSK Cidlina Nový Bydžov "B"
(PK 0:1)
14.5.2019 17:00

Včera v úterý 14.5.2019 jsem sehráli velké Finále poháru GIST okresního přeboru.

Nastoupili jsme v této sestavě:
Brankář: Fahnrich
Obrana: Neugebauer , Školník, Štajer
Záloha: Cílek, Rederer „C“, Matějka , Franta
Útok: Berger , Zeman

Po čtyřech vítězných zápasech jsme se dostali až do finálového zápasu o pohár GIST proti celku Cidlina Bydžov B. Jejich tým byl pro finále složen z osmi divizních juniorů a tří hráčů z krajského přeboru. Zápas začal od začátku svižně a již po devíti minutách jsme se ujali rychlého vedení po hrubce brankáře Bydžova, kterou potrestal důrazný Muharem 1:0. Velmi brzo po vyběhnutí našeho brankáře soupeř vyrovnal na 1:1. Museli jsme vystřídat zraněného Štajera za čerstvého Téru. Ve třicáté minutě jsme zakroutili rohový kop levou nohou Rederera tak dobře, že si kluci z Bydžova dali vlastence 2:1. Do poločasu soupeř opět dorovnal na 2:2. Po přestávce jsme střídali, na trávnik vyběhl Drapák a nahradil útočníka Bergera. Po hodině hry, kdy se hrálo nahoru a dolu, se prosadil svým důrazem stoper Školník a zvýšil opět na nadějných 3:2. Nicméně po chvilce soupeř opět dotáhl naše vedení a vyrovnal na 3:3. Za hodinu hry padlo 6 branek a to muselo rozhodně diváky bavit, aniž by věděli, co je čeká v koncovce. V 71. minutě musel střídat Neugebauer, kterého dál nepustili křeče, byl nahrazen Tomášem. Šest minut před koncem jsme po rohovém kopu naposledy získali vedení 4:3 po dorážce Cílka? Takticky jsme střídali postupně Zemana a Matějku, nahradili je Zaal a Žoček. Nebylo nám to nic platné, protože sudí nastavil asi pět minut, až se soupeři podařilo po posledním dlouhém autu ze skrumáže vyrovnat na konečných 4:4.
Přišla penaltová loterie, při které jsme neměli štěstí. Prohráli jsme na penalty 6:5. Naše penalty proměnili Muharem, Rederer, Matějka ,Školník a Drapák. Štěstí neměli Tonda Panenka Cílek a Luděk Zaal.

Chválím všechny hráče Benga za nasazení a snahu získat trofej pro Třebeš.

Díky hráčům za reprezentaci Třebše v Okresním poháru GIST 2019.