FC Slavia Hradec Králové "B" 3:2 (2:0) Sokol Třebeš "B"

V osmém kole Okresního přeboru jsme zavítali na Slávii „B“ HK.
Brankář: Zaal Tomáš
Obrana: Štajer Michal, Bielčik Pavel, Školník Martin a Vlach Jindřich
Záloha: Černý Jiří ,Rederer Lukáš, Obst Zdeněk a Franta Matěj
Útok: Drapák Lukáš a Tošovský Josef

V městském derby jsme začali velmi dobře. Vypracovali jsme si tři nadějné šance a hráli jsme na polovině soupeře. Opět platilo nedáš dostaneš, nejmladší a nejlepší hráč na hřišti Řezáč nás potrestal první střelou na naší branku a vstřelil branku, 1: 0 pro domácí. Bohužel jsme prohráli souboj jeden na jednoho a křížná střela k tyči nás uzemnila. Snažili jsme se o vyrovnání , ale naráželi jsme na dobrou obrannou hru soupeře. Po půl hodině hry domácí navýšili vedení na 2:0, kdy opět ten samý mladík utekl středem naší obrany a přesně k levé tyči skóroval. Do přestávky se nám nepodařilo upravit skóre. Za zmínku stojí šance Bielčika , který hlavou zblízka minul.
O přestávce jsme provedli změny v obranné čtveřici , dolů šel Školník a Štajer , které nahradili Téra a Cílek . Na stopéra se posunul zkušený Vlach. Krátce po začátku druhého poločasu jsme snížili na 1 : 2 po zakončení Jirky Černého. To nás nakoplo a celý druhý poločas jsme byli lepším mužstvem. Ve 73. min. se nám podařilo vyrovnat po brilantním průniku Tošovského , který nahrál před branku na zakončujícího Frantu
2 : 2. Chtěli jsme získat tři body a prali jsme se o vítězství, ale hlavní rozhodčí Jaroslav Šeba byl proti. V závěru zápasu nařídil nesprávně pokutový kop pro domácí za údajné podražení útočníka Slávie 3 : 2. To podražení viděl ve snu asi jen on ! Prohráli jsme s prvním týmem tabulky OP nezaslouženě. Po chybách naší obrany v prvním poločase jsme zápas ve druhém poločase vyrovnali. Nevadí nám to , že jsme hráli proti šesti hráčům z krajského přeboru , ale to že o osudu zápasu rozhodl někdo v černém. Na lavičce nás podporovali ještě Neugebauer, Vacek a Tomáš, posledně dva jmenovaní se dostali na hřiště až 3 min. před závěrečným hvizdem.
Derby nám nevyšlo , nyní se připravíme na domácí zápas s Cerekvicí , který nás čeká v sobotu 6.10. od 16 h.