Muži "A" - Votrok KP

TJ Dobruška 0:5 (0:2) Sokol Třebeš
17.11.2018 13:00

V posledním zápase podzimu jsme si chtěli napravit reputaci z dvou nepovedených zápasu s Hořicemi a Kostelcem. Před zápas jsme si k zápasu moc neříkali, jen ať každý hráč hraje zodpovědně a udělá vše pro svůj tým. Začátek zápasu, byl trošku ostřejší , ale v toleranci pravidel. Dobruška trošku přitvrdila, ale náš tým se s touto hrou vyrovnal a častěji vyhrával souboje. To se nelíbilo jednomu členu realizačnímu týmu Dobrušky a začal to hecovat. To se vše přeneslo na hráče Dobrušky, zvláště na hráče č.8 Dědečka a č.16 Čopíka. Jejich výlevy byli za hranici pravidel. Ve12.min jsme propadli na levé straně a centr Dobrušky proletěl vápnem a dobíhající hráč prázdnou branku přestřelil. V 16.min trestňák zahrával Réďa, ale trefil zeď. V této fázi jsme byli aktivní a vytvářeli si šance. Davčí křižným pasem našel Jirku Zemana, ale Jirka nezpracoval, Štája vyhrává souboj posouvá na Krýču, který střílí. Jeho střela je ale zablokovaná na roh. Domácí se moc do šancí nedostávaly. Z ojedinělého útoku domácích se jejich střela otřela o boční sít. Ve 25.min Štája centruje a Michal Ryšavý svým důrazem otevírá skore 0:1.
Obrana domácích si hodně všímala Michala a ten dostával co proto. Michale je potřeba si udržet nervy na uzdě a nenechat se vyprovokovat. O pár minut déle reprezentant OFS Reder si pohrál s dvěma hráči domácích odcentroval, domácí brankař míč neudržel a Mengele (Fída) pohotově střílí druhou branku 0:2. A tak končí i první poločas.
Do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že musíme hrát zodpovědně a dát si pozor na začátek poločasu , kde jsme očekávali tlak domácích. Ale ten nepřišel a naopak ve 46min Ryšavý orazítkoval domácí branku a dal tak domácím najevo, že se blíží třetí gól v jejich brance. A to se také stalo o 10 min později, kdy Krýča finální nahrávkou uvolňuje Michala a ten zvyšuje náš náskok na 0:3. Pastva pro oči přišla v 61.min kdy Štája a Réďa vzali domácí obránce do baga, kde si s nimi pohráli a pak Štája centrem našel Kínu. Ten z první sklepává na Krýču a jeho střela těsně minula domácí branku (škoda).
V 63.min po zahrání rohu Jirka Zeman hlavou těsně nad branku. Po zmatku v domácí obraně se Štája dostává za obranu a chladnokrevně navyšuje náskok na 0:4. V 75min Drapy vybojoval skoro ztracený míč, nasadil gajdy obránci, ale jeho centr, byl přetažený. O chvilku později Kína uvolňuje Kubu Zemana a ten šel z levé strany jeden na jednoho. Tentokrát byl ale domácí obránce úspěšnější. V 88.min dává krásnou branku reprezentant Reďa, kdy vymetá pavučinu domácí branky a uzavřel tak výsledek na 0:5. Zasloužené vítězství po dobré hře celého týmu. Výborně zahráli Hruška a Rederer.
Réďa, by si tu kapitánskou pásku na repre OFS zasloužil.
Jsem rád, že jsem zápas viděl, měl jsem na mále, že do Dobrušky dojedeme až v neděli. Náš řidič Ivan se krajinou kochal nebo u řízení spal? Na náměstí v Opočně nás babička s nákupen předešla a ještě se zeptala jestli nechceme zatlačit, že by to s nákupem zvládla. A tak večerní posezení, bylo v dobré náladě a hlavně to bylo naprosto suprové.
Jen se neptejte Tomáše Málka, on tam měl chvilku poezie - asi 30 minut. A doufám, že Žoča sbalil tu krasomylu za barem? Příští rok přihlásím hráče a jejich partnerky do Star dance, kde by určo uspěli.