Muži "A" - VOTROK KP muži

Sokol Třebeš 2:2 (1:0) SK Libčany
(PK 3:2)
11.8.2019 17:00

V první kole nového ročníku jsme přivítali loňského suverénního vítěze krajského přeboru a to Libčany. Pan Bárta a tým Libčan nám měl co vracet za potupnou porážku 6:1. Tehdy to pan Bárta neunesl a to se opakovalo i tentokrát. Jeho hodnocení obou zápasů je politováníhodně nekorektní , a to u tak velkého klubu na jaký si pan Bárta hraje je hodně zarážející.
Ale zpět k zápasu - V prvních minutách byla hra vyrovnaná, ale hosté po chvíli převzali taktovku hry a byli jasně lepším týmem. Za první poločas si vypracovali hodně šancí a hrozili z každého útoku. Jenže Heřman v naší brance měl svůj den a čaroval. Hostům vychytal 4 tutové šance a náš tým držel nad vodou.
Nám se nedařila kombinace a ani rychlý přechod do útoku, na který jsme spoléhali. Přitom v přípravě se nám to dařilo, ale tentokrát byli hosté v obranné fázi důrazní a naše přechody likvidovali v zárodku. Na nic nebyl tentokrát čas.
Šok pro hosty přišel ve 41. minutě, kdy Sobotka krásně našel Kincla a ten nás pohodlně poslal do vedení 1:0.
A tak i po nepřesvědčivém výkonu jsme odcházeli do kabin s vedením.
Ve druhém poločase se naše hra zlepšila a hru jsme vyrovnali. Hned z prvního rohu jsme udeřili. Po skrumáži ve vápně se prosadil Krykorka a vedeme 2:0. Snažili jsme se hrát aktivně, ale moc šancí jsme si nevypracovali. Navýšit skóre mohl Sobotka, kdy ho Ryšavý poslal do úniku, ale Honza se prvním dotykem dostal až příliš blízko k brankaři Libčan, který tutovku chytil. Pak se dostali ke slovu hosté, kdy se parádně trefil Blažej a snížil na 2:1. Hosté se dostali do varu a vytvářeli si šance, ale neměli přesnou mušku. Krásná akce Třebše, kdy Štajer uvolnil Tesaře, ten do druhé vlny na Sobotku a ten z první napálil míč na bránu a hostující brankař s námahou vyrazil na roh. V závěru jsme udělali chybičku v obraně, Krejčí vyrovnal na 2:2 a šlo se na penalty. Tam opět čaroval Heřman, který chytil tři penalty a zasloužil se velkou měrou o další bod do tabulky. Popravdě řečeno z minima jsme vytěžili maximum. Nejlepším hráčem, byl Heřman.