Muži "A" - VOTROK KP muži

Sokol Třebeš 1:0 (0:0) FC Spartak Rychnov nad Kněžnou
8.9.2019 17:00

V domácím prostředí jsme přivítali pohárového soupeře, a to Rychnov. Čekal se jiný zápas než v poháru.

Zápas měl velké tempo a bojovalo se o každý metr hřiště. Věděli jsme o síle soupeře, a to je duo Zajíček, Počtýnský. To samé věděl i trenér Rychnova Zdeněk Káranský, který nechal zdvojovat Ryšavého. Už ve 3. minutě hosté měli velkou šanci, ale trefují spojnici. Naše odpověď přišla v 5. minutě, kdy Ryšavý utekl všem a uklízí míč do branky, ale hosté na poslední chvíli vykopávají z brankové čáry. Další střelecký pokus hostů končí těsně vedle. Hra se odehrávala hlavně uprostřed hřiště, kde nejvíce osobních soubojů podstupovali Štajer, Krykorka a tvůrce hry Rychnova Zajíček. Do střelecké pozice se dostal Štajny, kdy mu míč srazil Ryšavý, ale střela šla vysoko nad. Štěstí při nás stálo po střele Zajíčka, když tento hráč nastřelil tyč. (ta se klepe ještě teď). Hra byla vyrovnaná a množství osobních soubojů, co oba týmy musely podstoupit, bylo opravdu veliké. Ještě do poločasu znovu unikl Ryšavý , ale i tentokrát brankář hostů svým zákrokem udržel čisté konto. A tak poločas skončil 0:0.

V kabině jsme si řekli, že to bude zápas o jedné brance, a proto musíme hrát zodpovědně v obranné fázi a být trpěliví v útoku. Hosté už hrozili jen ze standartních situací a dlouhých autu, které jsme si pohlídali.
V 53. minutě rychlá rozehrávka po faulu na Ryšavého, který nádhernou přihrávkou našel Kínu, který nám zajistil vedení 1:0. Od tohoto momentu se hra přitvrdila, ale v rámci pravidel. Od 75. minuty hosté začali hrát na tři útočníky a nám se otevřela vrátka na brejky. Ale ani Ryšavý ani Sobotka svoje brejky neproměnili. Poslední šanci zápasu měl Tesař, který po nahrávce Kosyaka trefil z malého vápna jen brankáře, velká škoda!!! Celý tým zaslouží poděkování za výkon, a proto velké DÍKY!!!