Muži "A" - Votrok KP

Sokol Třebeš 4:2 (4:1) FC Spartak Rychnov nad Kněžnou
13.10.2018 15:30

V sobotu jsme přivítali poslední tým Krajského přeboru Rychnov. S tímto soupeřem jsme měli negativní až hrůzostrašnou bilanci. Nejen že jsme Rychnov ještě neporazili, ale ještě nám uštědřil nejvyšší porážku v přeboru a to 0:7. A tak úkol zněl jasně, dnešní zápas vyhrát a udržet se v horních patrech tabulky.
To si všichni hráči vzali k srdci až na Ryšavého, který šel do zápasu v tričku a dres si nechal v kabině. Až náš další borec ho upozornil, že by si mohl vzít dres. Začátek zápasu byl vyrovnaný. Malinko jsme měli problémy na pravé straně, kde se hosté dostávali do nebezpečných centrů. Toho hosté využili a v 16.minutě z penalty, kdy Tesi unáhleně sestřelil útočníka hostů (0:1). Tým to ale nezlomilo, pokračoval ve své hře a vyplatilo se. Po dlouhém autu a zmatku ve vápně se prosadil Jirka Zeman a vyrovnává na 1:1. To byla jasná odpověď Rychnovu, že to nebudou mít v Třebši jednoduché. Ve 28. minutě Kuba Zeman vybojoval míč na půlce hostí, nahrál Kuncovi, ten nacentroval do vápna, kde byl náš střelec Ryšavý Michal a hlavou nás posílá do vedení 2:1. O dvě minuty později se Kuba dostává do parádního zakončení hlavou, ale výstavní zákrok hostujícího gólmana náskok nezvyšuje. Rychnov je nebezpečný jen z rohových kopů, ale vše řeší naše obrana. Ve 35.minutě Krykorka rychle rozehrává standardku na Ivana, který zvýhodňuje Ryšavého a ten svým druhým gólem zvyšuje náš náskok na 3:1. Ve 45.minutě po závaru před brankou dává Kína čtvrtou branku, ale pomezní rozhodčí mává ofsajd. Tým reaguje, že o ofsajd se nejednalo, protože stejný hráč, který vystřelil i odrážel, a tak se hlavní rozhodčí jde radit s asistentem, nakonec branku uznává 4:1. Poločas končí 4:1 pro Třebeš.
Ve druhém poločase jsme si chtěli dát pozor na začátek a udržet Rychnov na uzdě. Ve 48.minutě se uvolnil Kuba Zeman a finální nahrávkou nachází kapitána Krykorku, ale jeho zakončení bylo slabé. A tak v 50.minutě přišel trest a dostáváme druhou branku (4:2) . I po inkasované brance jsme stále aktivní směrem dopředu a vytváříme si gólové příležitosti. V 55.minutě po rohu Štáji zakončuje Jirka Zeman, ale hosté zachraňují na brankové čáře. Hosté mají míč více na svých kopačkách, ale šance si nevytváří a naopak náš tým hrozí z rychlých brejků. Po kolmici od Tesiho na Ryšavého jsme se dostali do přečíslení, ale Michal zakončení uspěchal. V 70.minutě Štája uvolňuje Ivana, ten chtěl opět zvýhodnit Tošovského, ale Toška byl v ofsajdu. Tady měl Ivan zakončovat sám na vzdálenější tyč. Po dlouhé době se Rychnov dostal do zakončení, ale střela Flavio Oliveira šla těsně vedle. V 72.minutě se na hrotu ocitl Tesi obešel Portugalce a nacentroval na Tošku a ten po přiťuknutí míč posílá nad branku. V 75.minutě Kínův roh a Kuba Zeman vyskočil nejvýše. Jeho hlavička ale šla nad branku. Kuba měl reparát v podobě sólového úniku , když zdrhnul všem a ocitl se sám před brankařem. Ale není mu přáno, jeho zakončení gólman hostů vyráží na roh. Poslední tutovku měl náš Toška, který se také řítil sám na branku hostů, ale jeho zakončení šlo mimo branku.
Naše vítězství mohlo být větší a mohli jsme Rychnovu vrátit potupnou porážku z loňska. Ale i tak jsme rádi za pohodlné vítězství a zisk tří bodu do tabulky. V týmu panuje dobrá nálada a doufám, že nám vydrží co nejdéle. Všem patří velké díky a to i vedoucímu a asistentovi týmu, kteří udrželi tentokrát emoce na uzdě.