MFK Nové Město nad Metují 0:1 (0:0) Sokol Třebeš
5.5.2018 17:00

V sobotu jsme zajížděli na nejlepší hřiště v Krajském přeboru. Nechápu jak toto někdo může povolit!
Hrdinové sobotního dne - Cílek a Kosyak.
Od začátku - sraz byl na zápas ve 14.45hod, ale vedoucí týmu Vlastík Krykorka uvázl v kolonách objížděk , když se vracel z chalupy nebo kupoval Hořické trubičky, nikdo neví. Odjezd se odložil a museli jsme společně ještě napsat zápis. Kosyak poprvé- jeho posádka zažila neskutečnou cestu. v polovině cesty rána, co se stalo a ono mu spadlo zadní pravé okno a schovalo se do dveří. Cestu tam jsme docela zvládli , akorát paní KK (Kateřina Kinclová) )půl hodiny neslyšela na pravé ucho. Kosyak podruhé - po příchodu do kabin Ivan shání svoji fotbalovou tašku a to už jsem byl na prášky. Cestu jsem zvládnul s humorem, ale tady mě smích přešel. Nakonec Ivan tašku našel - to bylo radosti na Starém bělidle. Do zápasu jsme vstupovali s tím, že nás to bude bolet a to se i stalo.. V prvním poločase jsme měli optickou převahu až do 22 minuty, , kdy byl vyloučen Jirka Zeman, Hra se vyrovnala a domácí měli o malinko navrch. Ve 24minutě Semerák nahrál Ivanovi ale jeho střela byla slabá a gólman jí chytil. Domácí měli nebezpečné rohy , ale obrana s Mikim fungovala na výbornou. Ve 41. minutě měl šanci Kuba, kdy z malého vápna trefuje více rozměrného gólmana do hrudě. A tak poločas skončil 0:0.
Do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že hrát o deseti na tak malém hřišti nebude citelně
znát a hrát trpělivě. Ve 48. minutě měl tutovku Kosyak , ale ani na dvakrát brankaře nepřekonal. Domácí podnikali útoky , ale jejich nahrávky byly nepřesné, nebo zakončení slabé. V 57.minutě domácí útočník vyslal nebezpečnou střelu, ale co předvedl Mikimaus to , byla pohádka pro oči. Neskutečný zákrok a tým udržel v klidu. V 69.minutě se uvolnil Rychtár a nahrál Krýčovi, ale ten míč netrefil ideálně a slabou střelu golém v domácí brance kryl. .Pak jsme předvedli asi nejkrásnější kombinaci v zápase po ose Škodovka, Černoch a zakončující Kuba, který branku netrefil- Velká škoda. .Domácím docházely síly a tak jsme vyslali do zápasu Cílka. Cílek poprvé - během dvou minut propadl v bránění a dostal čočku od Smíška a nebyl sám vid Krýčo!!! Toto se nesmí stávat na hřišti, aby se to takto ventilovalo!!! V 88.minutě okamžik zápasu - Cílek podruhé - Krykorka zahrává trestňák, který Golém vyraží a v ten pravý moment na právém místě byl Blinda (Cílek) a míč napálil do brány. Tím nám zajistil nám vítězství a 3 veledůležité body!!! Vypukla neskutečná radost hráčů a nejvěrnějších fanoušků Třebše. Zápas jsme dohráli do vítězného konce a nakonec se radovali jako malý kluci. Super. Trenéra A týmu čekalo překvapení v kabině - hráči mu sdělili příjemnou zprávu, že za svoje výroky a chování na lavičce mu tým uděluje pokutu v hodnotě 500,-Kč.
Odjez z Nováče - Kosyak potřetí - při odjezdu nás delegát zápasu upozornil, že má auto před námi a doufá, že mu ho netrefíme. Ivan tam couval snad 15min. Při cestě do Třebše jsme si ani nepovídali, protože by jsme se neslyšeli. Tak jsme ohulili aspoň rádio. Pání KK už i v Hradci začala ukazovat rukou , že zatáčíme doprava a pěstí i blikala. Hurá jsme v Třebši. Oslava v Žumpě a tipovačka na naše hokejisty.
Cílek potřetí - Cílda ten výsledek trefil a všechny oslavence zápasu obral o peníze. Škoda, že neví jestli si je bral. Po přesunu z Žumpy do jiného lokálu nás sám od sebe přišel podpořit Martin Školník a to mu ani nikdo nevolal, jak si myslí trenér B týmu. Přišel nás sám podpořit v oslavě za vítězství. Je to srdcař.
Všem hráčům a divákům děkujeme za výkon a fanouškům za podporu.