Muži "A" - Votrok KP

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou 5:2 (2:1) Sokol Třebeš
12.5.2019 17:00

Po dramatickém sobotním zápase našeho Btýmu, kdy dokázali v posledních minutách zápas vyrovnat a vybojovat bod, jsme v neděli odjížděli s malým zpožděním do Rychnova. Tady jsme mohli zaútočit na 3.místo v tabulce. Ale náš výkon nebyl dobrý a kupuli jsme jednu chybu za druhou. Po krátkém otukávání z obou stran se domácí dostali do vedení, kdy jsme ve 14.min. nedokázali zareagovat na dlouhý pas do vápna a ještě Miki uklouzl a tak domácí se ujali vedení 1:0. Ve 20 min. se uvolnil Soby , ale jeho finální nahrávku domácí zblokovali. Ale o minutu později Soby napadal rozehrávku domácích, nachytal je na švestkách a dokázal vyrovnat na 1:1. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, akorát my jsme byli neškodní a domácí měli více míč na svých kopačkách. Neuvěřitelná věc, kdy k odraženému míči se dostal Tesi a z první vyslal pumelenici na branku domácích, ale nepřesně. Domácí se dostali do vedení těsně před koncem prvního poločasu, kdy proměnili spornou penaltu ve 42.min. 2:1.
Ve druhém poločase se děli věci(neuvěřitelné) hned ve 46.min. alibistický nákop Hrušky na střed hřiště místo rozehrávky nakrátko a velká ztráta Ivana! Pro portugalce Fabia nebyl problém sólo na Mikiho zakončit 3:1. V 55.min jsme předvedli jedinou dobrou akci celého zápasu,,kdy Kína rozehrál na Jirku Zemana a ten krásnou průnikovou nahrávkou oslovil Sobyho, ale ten neproměnil. Stále se snažíme, ale kombinace se nám vůbec nedaří a ztrácíme hodně lacině míče. V 63min Franta dostal finálku a mohl jít sám na branku, ale místo toho se vytlačil svým prvním dotykem mimo velké vápno a bylo po šanci. Snahu nemůžeme našemu týmu upřít, ale snaha v přeboru nestačí. Další krkolomný moment přišel v 76.min , kdy Štája si šlapl na míč a domácí se opět řítí na naši branku a dávají další branku 4:1.
O dvě minuty později, snižujeme Černým na 4:2, který určitě nebyl unavaný ze zápasu st. gardy a zápasu B týmu, kde vypomáhal a odstoupil kvuli zranění. A i tak se rozhodl ještě vypomoci A týmu!!!
Další naši nepřesnost zachránili Tesi a Miki, kteří stačili zmařit tutovku Rychnova. V 82.min. Krýča napodobil Štáju a další branka domácích byla na světě 5:2. Závěr - domácí se moc nenadřeli a my jsme jim to hodně usnadnili naší nepřesností a špatnou rozehrou. A domácí naše chyby dokázali potrestat. Zato my jsme šli dvakrát na branku a skoro jsme ani branku neohrozili. Velký rozdíl v tomto utkání, bylo v útočné fázi. Rychnov vyhrál zaslouženě. Po zranění dobře zachytal Miki,, i když dostal 5 branek. Velmi dobře hrál také Jirka Zeman.