Mladší žáci "A" - ČP Krajský přebor

Sokol Třebeš 2:0 (2:0) SK Třebechovice pod Orebem
12.5.2018 10:00

V prvním utkání turnaje v Broumově jsme nastoupili proti klukům z Třebechovic, kteří se již několik týdnů vyhřívají na samém vrcholu tabulky finálové skupiny. Dlouhodobě hráváme s Třebechovicemi vyrovnané zápasy, ve kterých máme problém skórovat a inkasujeme ze smrtících brejků.
Před zápasem jsme si s kluky stanovili taktiku, že vstřelíme 3 branky, abychom měli polštář pro případ, kdy Třebechovice promění jeden z brejků, které jistě přijdou. První poločas jsme odehráli fantasticky, hráli jsme kombinační fotbal a zaznamenali jsme snad 10 střel na branku, ve které se potil Robert Forejtek. Ale i přes výborný výkon Bertíka v brance soupeře jsme dvakrát skórovali, když se trefili naši útočníci - nejprve Ondra Machala křižnou bombou, která málem rozlomila branku a pak Michal Vašina pohotovou dorážkou Machalovy střely.
Do druhého poločasu jsme nabádali kluky k obezřetnosti, protože jak praví Josef Csaplár, vedení 2:0 je v poločase nejzrádnější výsledek. Našeho brankáře Tomáše Konečného jsme připravovali na situaci, že přijdou brejky, na které musí být připraven. A přesně tak se stalo - proti Štěpánovi Horákovi vytáhl Tomáš házenkářský zákrok, za který by se nemusel stydět ani Petr Štochl z Fuchse Berlin (fotka je v galerii). I nadále jsme měli hru pod kontrolou, byť i Třebechovice měli slibné šance.
Cenné vítězství, kvalitní hra, zasloužený skalp vedoucího týmu tabulky.