Mladší dorost "A" - Česká divize U17

Sokol Třebeš 0:3 (0:1) MFK Trutnov
20.10.2018 12:15

V dalším domácím utkání nás v sobotu čekal tým z čela tabulky, Trutnov. Hosté nás od prvních minut dostávali pod tlak a jen s velkým vypětím a se štěstím jsme úvod utkání zvládli bez obdrženého gólu. V této části zápasu kluci makali a hráli zodpovědně směrem dozadu. Bohužel směr dopředu už to bylo horší, protože jsme si v prvním poločase nevypracovali gólovou šanci. Když už se zdálo, že do šaten půjdeme za stavu 0:0, tak ve 43. minutě hosté využili zmatků před naší bránou a šťastným gólem se ujali vedení 0:1.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem minimálně vyrovnat. Bohužel hned ve 47. minutě jsme zaspali a hosté zvýšili na 0:2. Kluky musíme pochválit, že i za tohoto nepříznivého stavu to nezabalili a snažili se hrát aktivně. Naše největší šance přišly okolo 60. minuty, kdy nejprve po centru Jakuba Paraje nedokázal míče usměrnit zakončující Tomáš Havrda a v 63. minutě byl ve velké šanci Jan Kurečka, který byl sám před brankou, ale míč skončil vedle. Bohužel jak to tak bývá, tak soupeř využil hned další svoji šanci a v 64. minutě zvýšil na 0:3 a tento stav si pohlídal až do konce utkání.

Závěrečné hodnocení trenérů:

Po pátečním tréninku, který většina kluků odflákla, jsme řešili sestavu na toto utkání. Vzhledem k tomu, že za starší dorost nastoupili neplánovaně tři kluci ročníku 2002, kteří měli hrát v základu v zápase mladšího dorostu, tak nakonec sestava byla úplně jiná než jsme plánovali. Pozitivně hodnotíme to, že kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a většina odvedla své maximum. Bohužel to dnes nestačilo a soupeř po zásluze vyhrál. Prostě byl lepší. Za tuto prohru se nemusíme stydět a dnešní výkon je příslibem do dalších zápasů.