Mladší dorost "A" - Česká divize U17

Sokol Třebeš 1:4 (1:2) FK Viktoria Žižkov "B"
13.4.2019 12:15

Čekalo nás první jarní utkání na domácím hřišti. Do utkání nenastoupili hráči ročníku 2002 a z tohoto důvodu do zápasu byli povoláni kluci ze starších žáků U 15 a to Richard Hrnčíř, Vojtěch Kober a Lukáš Hronovský. Před zápasem jsme museli udělat ještě jednu změnu v sestavě. Ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit náš kapitán Tomáš Havrda. Do utkání jsme vstoupili s cílem uhrát co nejlepší výsledek. Kluci směrem dozadu hráli zodpovědně a co prošlo chytil brankař Richard Hrnčíř. Směrem dopředu jsme hrozili postupným útokem. Velká radost přišla ve 23. minutě, když Vojta Kober zatáhl míč a po jeho přihrávce Fanda Ježek překonal hostujícího brankaře a zaslouženě jsme vedli 1:0. Hosté hrozili ze standardních situací. Ve 32. minutě hosté zahrávali přímý kop a to úspěšně a bylo vyrovnáno. Bohužel remízový výsledek se nám do přestávky udržet nepodařilo a ve 42. minutě z rohového kopu se hosté ujali vedení 1:2. Těsně před koncem prvního poločasu mohl vyrovnat Michal Palma, ale nerovný terén byl proti. Během druhého poločasu jsme udělali několik změn v sestavě s cílem otočit nepříznivý vývoj utkání. Vypracovali jsme si několik šancí, ale bohužel bez gólového efektu. Když jsme se připravovali ke hře tři v útoku, tak hosté z ničeho nic v 80. minutě zvýšili na 1:3. V závěru utkání jsme hráli vabank, čehož hosté využili a zvýšili na konečných 1:4.

Závěrečné hodnocení trenérů:

V zápase jsme podali bojovný a zodpovědný výkon, ale opět to na body nestačilo. O naší prohře rozhodly standardní situace hostů, které jsme neubránili. Sice jsme prohráli, ale pochvalu za přístup k utkání zaslouží celý tým. Posilou byli určitě kluci z naší U 15, kteří měli velkou zásluhu na tom, že jsme se soupeřem drželi krok až do konce utkání.