Mladší dorost "A" - Česká divize U17

SK Benešov "B" 4:1 (1:0) Sokol Třebeš
10.11.2018 12:15

Z důvodu zranění a nemocí sestava doznala několika změn. Ta hlavní změna byla na postu brankaře kde šanci dostal opět Pavel Hrin. Začátek utkání byl vyrovnaný. Náš tým hrozil z brejků a domácí opět přes standardní situace. V 10. minutě jsme zazmatkovali v našem vápně a místo odkopu míče jsme domácím umožnili vystřelit a tak se ujali vedení 1:0. Další rána pro náš tým přišla v 15. minutě, když musel z důvodu bolestí zad střídat Honza Kurečka a tím byla oslabena naše síla v útoku. V dalším průběhu prvního poločasu se domácí snažili hrát kombinačně, ale v obraně jsme hráli pozorně a co prošlo na naši branku, tak zlikvidoval v brance dobře chytající Pavel Hrin. Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou v sestavě, když Edu Novotného, který odehrál celý zápas za starší dorost, vystřídal Georgios Kouratidis. Hned ve 47. minutě jsme si vypracovali největší šanci v zápase. Nejprve Honza Moník střelou z dálky trefil břevno a z následné dorážky Michal Palma přestřelil branku domácích. Byla to velká škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat, protože v 52. min po našem nedůrazu u rohového praporku se domácím podařilo odcentrovat a z následné dorážky zvýšili na 2:0. V 60. minutě jsme faulovali ve vápně a domácí měli možnost zahrávat pokutový kop. Domácí hráč kopl míč dobře, ale ještě lepší zákrok vytáhl Pavel Hrin a po jeho zákroku míč skončil mimo naši branku. Bohužel z následného rohu se domácí ujali vedení již 3:0. Kluci se snažili a vypracovali si několik šancí. Gólem skončila až ta v 85. minutě, kdy jsme po střele Filipa Císaře snížili na 3:1. Tento gól nás povzbudil a snažili jsme se ještě utkání zdramatizovat, ale do další větší šance jsme se nedostali. Naopak v závěru utkání domácí upravili na konečných 4:1.
Závěrečné hodnocení trenérů:
Zápas nám výsledkově nevyšel, ale herně to za tak špatné nebylo. Kluci se snažili, bojovali a chodili do osobních soubojů. Bohužel jsme v některých případech při zakončení místo střely zvolili nahrávku a bylo po šanci. Velké poděkování patří Edovi Novotnému, který odmakal předchozí celý zápas za starší dorost a za nás první poločas. Je příkladem pro ostatní kluky. Za týden nás doma na umělé trávě na Slávii čeká poslední mistrovské utkání. Do tohoto utkání plánujeme pozvat některé hráče ročníku 2004.