Hodnocení mladšího dorostu

28.11.2014

Hodnocení sezony MD podzimní cásti rocníku 2014 – 15.

Po odchodu hrácu silného rocníku 1997 jsme si dali za úkol navázat na velký úspěch loňského roku. Naším cílem je umístit se už po několikáté za sebou na medailových příčkách. Dalším úkolem je zapracovat nové příchozí starší žáky do týmu a hrát kvalitní kombinační fotbal, který potěší nejen samotné hráče, ale i naše příznivce.

Sezonu jsme zahájili letní přípravou koncem července. Sešlo se nám osmnáct hráčů a během sezony se k nám postupně přidali ještě tři další hráči (Lupínek po nemoci, Zvolánek hostování, Bartoš- návrat po tenisové sezoně). Týden před prvním mistrovským utkáním jsme odjeli do známých Malých Svatoňovic, kde jsme absolvovali náročné soustředění. Trénovali jsme 2x denně, uspořádali nohejbalový turnaj a odehráli dva přátelské zápasy. Během celé přípravy jsme odehráli celkem pět přípravných utkání.

V prvním mistrovském utkání jsme přivítali nový tým z Borohrádku. Potvrdili dobrou formu a vysoko zvítězili. Ve druhém utkání jsme narazili na spojený tým Jaroměře a Smiřic. Utkání bylo velmi náročné a přišli jsme tak těsne před koncem o vítězství vlastní hloupou chybou a navíc nám nevyšel ani penaltový rozstřel. Ve třetím zápase k nám dorazil ambiciózní tým z Broumova. Po výborném výkonu jsme zvítězili 4 : 1. V dalším kole jsme cestovali do Podhůří a utkali se s týmem Vrchlabí. V težkém utkání jsme otočili skóre a šťastnou brankou zvítězili 2 : 1. Další nelehké utkání nás čekalo v domácím prostředí proti tradičnímu soupeři z popředí tabulky, týmu Chlumce. Po remize v základním čase se nám podařilo zvítězit v penaltovém rozstřelu, kdy měl svůj den brankář Lhotka.

Ve střední části podzimní sezony jsme měli lehčí los, a protože jsme nikoho nepodcenili, postupně vyhráli na Slávii HK 9 : 0. V Dobrušce 7 : 0, doma s Červeným Kostelcem 7 : 1, v Kostelci nad Orlicí 8 : 1 a doma s Jičínem 6 : 1.

Ke konci podzimní části nás čekaly velmi težká utkání, dvakrát na umělé trávě v Novém Městě (druhé místo) a v Trutnově (třetí místo). Z tohoto důvodu jsme absolvovaly dva tréninky na umělé tráve na ZŠ Horákova. Nicméně v Novém Městě jsme ve výborném utkání (které vysoko přesáhlo úroveň KP) trochu smolně prohráli 3 : 0. V tomto utkání jsme měli první gólovou šanci my, nevyužili ji a soupeř svou šanci ano a vstřelil vedoucí gól. Potom hrál ze zajištěné obrany a my se do šancí dostávali velmi težko. Museli jsme hrát více dopředu a soupeř nás potrestal z rychlých protiútoku, takže jsme po čtrnácti měsících poprvé prohráli v základním čase. K předposlednímu utkání jsme se vydali do Trutnova a tam zvítězili 4 : 1. V posledním zápase jsme v městském derby přivítali tým Olympie. Byl jsem osobně na jednom z předchozích zápasu tohoto týmu, takže jsme o soupeři věděli dost a dobře se na ně připravili. Hráči výborně splnili, co jsme si před zápasem řekli a soupeře porazili vysoko 5 : 0 (možná byl výsledek pro hosty příliš krutý). Velká pochvala pro naše hráče a zvláště pro půjčeného brankáře Blehu ze SŽ, který chytal výborně a za stavu 3 : 0 chytil penaltu hostu. Klíče od města držíme my.

Mimo jiné jsme odehráli zajímavé přátelské utkání s týmem SŽ AL-AHLI Dubai, který řídil prvoligový rozhodčí Pavel Orel.

Zimní přípravu zahajujeme 5.1 2015. Budeme trénovat 3x týdně a odehrajeme několik přípravných utkání včetně poháru KP.

Závěrem bych chtěl poděkovat vedoucímu mužstva L. Redererovi za perfektní spolupráci, za pomoc při rozhodování utkání jako AR p. Štěpánovi a p. Heglasovi za uspořádání letního soustředění. Je třeba poděkovat i rodičům, kteří nás výrazně podporovali. Nesmím zapomenout ani na náš výbor, který nám zajišťuje výborné tréninkové podmínky.

Hlavní trenér MD

Vláda Píro

Připoj se k nám
Zpět