38.ročník Šampáňo cup - gardy

14.12.2019

V sobotu 14.12. se v Předměřické hale uskutečnil již 38.ročník Šampáňo Cupu. Poprvé se tohoto turnaje účastnil i tým staré gardy Třebše. 

Náš tým byl nalosován do skupiny s FC HK, Rudá Hvězda HK a Lokomotiva HK. V prvním zápase jsme se utkali s loňským vítězem turnaje, týmem Lokády. Ve vyrovaném zápase jsme měli přesnější mušku a díky brankám Radka Veise a Lukáš Michala jsme vyhráli 2:1. V druhém utkání jsme se střetli s týmem Rudé Hvězdy. V zápase jsme byli aktivnější a v pohodě jsme dokráčeli k vítězství 5:1, po brankách Jirky Hubáčka, Tomáše Holase, Michala Marčišina, Radka Veise a Vlasty Soukupa. V posledním zápase jsme se utkali s týmem staré gardy FC HK (Radim Holub, Marek Kulič, Karel Podhajský, Marek Plašil, Adrian Rolko, Filip Klapka). Začátek zápasu jsme lehce zaspali a brzy jsme prohrávali. Naštěstí jsme se z vedoucí branky brzo oklepali a s favoritem jsme hráli vyrovanou partii. Najednou jsme byli aktivnější a hlavně Michal Marčišin 2x zacinkal (ti co byli v hledišti vědí, proč Máša skákal po patách). Naštěstí nezůstalo jen u toho a díky střelám Jirky Hubáčka a pak také Richarda Chýlka jsme se dostali do vedení. V závěru utkání nás skvělými zákroky podržel Karel Vocl a tak jsme nakonec vyhráli 2:1. Tabulku naší skupiny jsme vyhráli bez ztráty bodu.

Dostali jsme se do finálové skupiny, kam se nám přenášelo vítězství ze skupiny nad FC HK a dále nás čekal zápas se Severkou, Lesy a Malšovicemi.

Severka se ukázala jako velmi kvalitní tým, který nás přehával a my jsme se těžko přizpůsobovali jejich hře. Dostali se do vedení a zkušeně pak navýšili na 2:0. Náš tým v poslední minutě jen snížil Jirkou Hubáčkem na 2:1. První porážka v turnaji, ale nic se neděje. V kabině vše důkladně rozebereme a připravíme se na další mač. V něm nás čekal nevyzpitatelným tým Lesů ČR. Naštěstí jsme byli v zápase aktivnější a po přesných přihrávkách Lukáše Michala se postupně trefil Jirka Hubáček a Michal Marčišin. Vyhráli jsme 2:1.

Velmi vyrovnanou finálovou skupinu tak musel rozhodnout poslední zápas s Malšovicema. Vítězství Malšovic by nás poslalo až na 4.místo., naše vítězství by nás poslalo na 1.místo a remíza?? Snad druhé místo? Tak jsme se rozhodli, že chceme vyhrát. Jenže Malšovice měli velmi kvalitní tým a brzo se dostali do vedení. Snažili jsme se dohnat skóre, ale Malšovice nám utekli až na 2:0. Zkusili jsme na soupeře Csaplárovu past, které přihlížel i trenérský guru Škorpil a věčně druhý Dlabáček. Pozměnili jsme sestavu a podařilo se nám snížit střelou Richarda Chýlka na 1:2. To dotáhneme. Odvolali jsme brankáře, do hry šel dvorní nahravač Lukáš Michal. V poslední minutě rozehráváme trestný kop, finální střela vychází na posledního hráče, který ještě na turnaji nevstřelil branku,  a Radek Štěrba trefuje naprosto přesně. 2:2. Tento výsledek nám zaručuje dělené druhé místo společně s týmem Malšovic. Vítězem turnaje je tým FC HK, který za celý turnaj prohrál jediné utkání a to s naším týmem.

Chlapi chtěli, abych pochválil Richarda Chýlka, za jeho krásné branky - tak o tom radši psát nebudu. Náš tým obsadil skvělou druhou příčku. Nedostali jsme žádnou individuání cenu - no není se čemu divit - pracovali jsme jako tým. Stačí se podívat na to, že branku vstřelili všichni hráči týmu. A že nás skvěle podržel brankář? No proto jsme si vzali do branky Karla Vocla. Tak musím poděkovat celému týmu ve složení: v bráně Karel Vocl, obrana Radkové Veis a Štěrba, Vlasta Soukup, Richard Chýlek a útočníci Lukáš Michal, Jirka Hubáček, Tomáš Holas a Michal Marčišin. Na vše dohlížel a svými radami pomáhal Vašek Munzar

 

Připoj se k nám
Zpět